Znaczenie imienia Karolina

Karolina jest bardzo dociekliwa, a przy tym sumienna i zorganizowana. Wszystko stara się wykonać jak najlepiej i w terminie. Czasem ten perfekcjonizm męczy i ją samą. Bywa dość nieśmiała, wyniosła i majestatyczna. Zbyt wyniosła dla wielu – nie preferuje bowiem pospolitych rozrywek, jarmarków i dyskotek. Ogólnie jest jednak sympatyczną osobą. Potrafi zjednywać sobie ludzi, ale biada temu, kto nadepnie jej na odcisk. Nie wybacza błędów i nie próbuje naprawić kontaktów. W miłości Karolina zachowuje rezerwę i jest bardzo ostrożna – długo poddaje swoich adoratorów różnym próbom i potrafi oddzielić ziarno od plew. Dąży do porozumiewania się bez słów. Łatwo ją zranić, chociaż udaje, że jest inaczej.

Pochodzenie imienia Karolina

Karolina jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna). Oznacza: wierna małżonkowi, oddana domowi.

Odmiany i zdrobnienia imienia Karolina

Karla, Karola, Karolcia, Karolinka, Karolka, Ina, Lina, Lotta

Imieniny Karoliny

Karolina imieniny obchodzi 18 stycznia, 1 lutego, 2 marca, 9 maja, 5, 18 lipca, 5 sierpnia, 4, 18 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Karoliny jest 18 listopada.

Patron

Bł. Karolina Kózkówna – na początku I wojny światowej, 18 listopada 1914 roku, jako 17-letnia dziewczyna zginęła z rąk carskich żołnierzy, broniąc cnoty czystości. Patronka młodzieży polskiej.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Malinowy, 9, rubin

Formy obcojęzyczne

Carolina, Karolina (ogólnie przyj. forma), Caroline, Carolyn (ang.), Caroline, Karoline (niem.), Caroline (fr.), Carolina (hiszp., wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Karolina

Brak

Znani imiennicy

Karolina Łubieńska – aktorka
Karolina Rainier – księżna Monako
Karolina Wajda – modelka

Powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Karolina