Znaczenie imienia Julia

Julia jest uwodzicielską kobietą, pełną majestatu i wdzięku. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Aby nie pokazać po sobie emocji, wyhamowuje swoje reakcję do tego stopnia, iż może się wydawać nieczuła lub obojętna. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nie wygłasza innym moralizatorskich mów, ani nie robi wyrzutów. Jej zachowanie pozostaje pełne godności, taktu i poszanowanie przyjętych zwyczajów. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni i nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Adoratorów poddaje jednak wnikliwej selekcji.

Pochodzenie imienia Julia

Julia jest to imię pochodzenia rzymskiego, imię to stało się popularne od czasów Juliusza Cezara. Protoplastą rzymskiego rodu Juliuszów miał być Julus, syn legendarnego Eneasza. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. W Polsce występuje od XVIII wieku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Julia

Jula, Julcia, Juleczka, Julisia, Julitka, Julka, Juluś

Imieniny Julii

Julia imieniny obchodzi 8 stycznia, 12, 16, 17, 27, 28 lutego, 8, 16 marca, 8, 16 kwietnia, 22 maja, 12, 19 czerwca, 2, 4, 27, 30 lipca, 2, 10 września, 18 października, 10, 11, 13 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Julii jest 22 maja.

Patron

Św. Julia z Kartaginy – ur. w roku 415 w Kartaginie. Sprzedana jako niewolnica kupcowi syryjskiemu Euzebiuszowi. W 450 r., w czasie podróży do Włoch, schwytana, torturowana i zamordowana, gdyż nie chciała uczestniczyć w święcie pogańskim.
Św. Julia Billiart – zakonnica francuska, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszej Maryi Panny z Namur. W wieku 31 lat została sparaliżowana i przykuta do łóżka. W 1804 r. została cudownie uzdrowiona podczas modlitwy.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Czerwony, 8, topaz

Formy obcojęzyczne

Julia (ogólnie przyj. forma), Julie (ang., fr., niem.), Giulia (wł.), Julija (ros., połud.-słow., litew.), Jyyli (fiń.)

Nazwiska pochodzące od imienia Julia

Brak

Znani imiennicy

Julia Kamińska – aktorka
Julia Potocka – arystokratka
Julia Roberts – aktorka amerykańska
Julia Tymoszenko – ukraińska polityk

Powiedzonka

Julka przed samotnością nie odczuwa lęku, bo to dziewczyna pełna wdzięku.
Julia kocha aż do grobu. Gdy ma dwóch, to kocha obu.
Julia zawsze jest wierna, cierpliwa i wytrwała. Chociaż w połowie z mgły jest, a tylko w połowie z ciała.
Gdy słyszy imię Julia, mężczyźnie serce płonie. I marzy zaraz o nocy, o księżycu i o balkonie.

Opinie na temat imienia Julia