Znaczenie imienia Joanna

Joanna jest osobą niezwykle energiczną. To natura wojowniczej rewolucjonistki. Posiada zdolności organizatorskie i kierownicze. Do tego z łatwością zjednuje sobie ludzi. Zawsze stara się realizować swoje idee i często posiada dokładny plan na życie. Wywieranie na nią jakiejkolwiek presji mija się jednak z celem, gdyż Joanna wszędzie chodzi swoimi ścieżkami. Musi jednak uwierzyć we własne siły i uzdolnienia, aby odnieść należny jej sukces. Z natury jest wrażliwa na ludzką niedolę, ale nie poświęca działalności altruistycznej wiele czasu i sił. Współczuje drugim, bo tak wypada. Swoje zaangażowanie i zdolności chętnie spożytkuje na rzecz upatrzonej idei. Gdy pokocha i zaufa, może góry przenosić.

Pochodzenie imienia Joanna

Joanna jest to imię, które pochodzi od męskiego imienia Jan.

Rodzina i miłość

Gdy pokocha i zaufa, może góry przenosić. Dokona wszystkiego, jeśli spełni się jej marzenie o miłości. To uczucie dowartościowuje ją najbardziej i motywuje do działania. Świetnie zajmie się domem, będzie troskliwa wobec dzieci i wiernie wytrwa przy mężu. Jednakże w jednej chwili może wszystko porzucić, jeśli nie będzie się czuć dostatecznie potrzebna. Joanna ceni sobie również wolność, gdy ktoś próbuje są ograniczać – ucieka. Jest ciekawa świata i ma bardzo dobrą pamięć – nie popełnia dwa razy tego samego błędu, a w domu wszystkiego dopilnuje. Warto o tym pamiętać i pozwolić jej dyrygować życiem rodzinnym, pozostawiając swobodę ruchów. Od najbliższych wymaga równie bohaterskiej postawy w działaniu, jak od siebie!

Imieniny Joanny

Joanna imieniny obchodzi 30, 31 stycznia, 2, 3, 4 lutego, 1, 28 marca, 12, 24, 30 maja, 23 lipca, 7, 17, 21, 24, 26 sierpnia, 4 listopada, 12, 13, 15 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Joanny jest 30 maja.

Życie towarzyskie

Pomimo dość wojowniczej natury, Joanna jest bardzo wrażliwa na krzywdę drugiego człowieka. Logika karze jej patrzeć obiektywnie, ale uczuciowość narzuca subiektywny punkt widzenia. Swoje zaangażowanie, energię i zdolności chętnie poświęci dla upatrzonej idei. Ma bardzo silną potrzebę dawania czegoś z siebie innym! Dlatego z łatwością zjednuje sobie ludzi. Lubi ją każdy, kto poznał! Jednakże, aby być jej przyjacielem, trzeba na to zasłużyć. Joanna ma dobry wpływ na otoczenie, nawet gdy próbuje nim dyrygować. Jest kulturalna i uczciwa – nie toleruje zatem kłamstwa ani obłudy i wyczuwa je bezbłędnie! Nie warto jej podpaść, gdyż w ocenie pojedynczego człowieka bywa bardzo surowa. Dla swoich przyjaciół zawsze znajdzie czas, a jeszcze chętniej ugości ich w domu.

Praca i kariera zawodowa

Wojownicza rewolucjonistka obdarzona dużymi zdolnościami przywódczymi! Joanna jest kobietą z dokładnym planem na życie i skutecznie zmierza do celu. Pomimo wybuchowej natury, częściej jest opanowana i chłodno analizuje zaistniałe sytuacje. Należy pamiętać, iż wywieranie na nią jakiejkolwiek presji mija się z celem. Joanna wierzy tylko sile argumentów i własnym wymiernym korzyściom. Wszystkie drzwi stoją przed nią otworem, potrafi naprawdę wiele zdziałać, a umiejętności dyplomatyczne nieraz pomagają jej w interesach. Musi jednak wierzyć w swoje siły i uzdolnienia, inaczej ponosi klęskę. Jest skłonna wszystko poświęcić dla ideałów. Zaangażowanie i umiejętności kierownicze czynią z niej dobrego przełożonego – bez obaw można jej powierzyć stanowisko związane z dowodzeniem grupą ludzi.

Predyspozycje zawodowe

Joanna dobrze sprawdzi się jako aktorka, modelka, fryzjerka, kosmetyczka, nauczycielka. Potrzeba bycia pomocną oraz wrażliwość na drugiego człowieka sprawiają, że dobrymi zawodami dla Joanny będą nauczycielka, terapeutka bądź lekarka.

Patroni Joanny

Joanna d’Arc – święta, bohaterka narodowa Francji. Urodziła się w roku 1411 lub 1412 w Lotaryngii. W czasie wojny stuletniej skłoniła niezdecydowanego Karola, by koronował się na króla Francji. Sama stała na czele oddziałów francuskich i osiągała zwycięstwa w bitwach. W roku 1430 dostała się w ręce Burgundów, którzy odsprzedali ją Anglikom. Trybunał Inkwizycyjny posądził ją o zmowę z diabłem. Po torturach spalono ją na stosie, 30 maja 1431 roku. Jej postawa zakończyła trwającą od stu lat wojnę z Anglią. W roku 1457 zrehabilitowana przez papieża Kaliksta III.

Odmiany i zdrobnienia imienia Joanna

Asia, Aśka, Jasia, Joasia, Joaśka

Formy obcojęzyczne

Joanna (łac.), Jane, Jean, Joan (ang.), Johanna, Hanne (niem.), Jeanne (fr.), Juana (hiszp.), Gianna, Giovanna (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Joanna

Brak

Znani imiennicy

Joanna Brodzik – aktorka
Joanna Chmielewska – pisarka
Joanna Jędryka – aktorka
Joanna Pacuła – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.