Znaczenie imienia Janina

Janina to kobieta do końca przekonana o swej nieomylności. Uparta, dumna, nieugięta i często bezlitosna na drodze do spełnienia marzeń. Osiąga swe cele, a z pewnością nie zniechęcą jej chwilowe niepowodzenia. Jest też bardzo wymagająca. Nie znosi, gdy ktoś nie angażuje się w powierzone mu zadania. Sama pozostaje odpowiedzialna, solidna oraz poważna. Lepiej, aby przejęła dowodzenie. Na szczęście nie brak jej serca. Chętnie oddaje się działalności charytatywnej i pomaga uciśnionym. To niekonwencjonalna kobieta, która pod twardą, racjonalną powłoką skrywa niepoprawną romantyczkę. Kierują nią namiętności i uczucia.

Pochodzenie imienia Janina

Janina jest to żeńska forma imienia Jan. W Polsce imię to w tej formie pojawiło się pod koniec XIX w. Wcześniej było popularne jako Jana albo Joanna.

Rodzina i miłość

Pod twardą, racjonalną powłoką kryje się niepoprawna romantyczka, która za mąż wyjdzie jedynie z miłości. Chociaż kieruje się uczuciami i namiętnością w życiu osobistym, to jednak Janinie nie spieszy się do założenia rodziny. Jeśli wierzy, kocha i jest kochana, może góry przenosić! Seks jest dla niej bardzo ważny, mimo to jednak zdolna jest poświęcić swe życie intymne dla innych ideałów, które wymagać będą zaangażowania sercem. Ta zorganizowana i zdeterminowana kobieta szybko urządzi dom według własnych upodobań, a gospodarstwo poprowadzi twardą ręką. Jej rodzinie niczego nie braknie, pod warunkiem jednak, iż pozwoli się jej dyrygować.

Imieniny Janiny

Janina imieniny obchodzi 10, 17, 23, 25, 27, 31 stycznia, 4, 5, 8 lutego, 5, 8, 17, 27, 28, 30 marca, 7, 13 kwietnia, 6, 10, 12, 15, 16, 18, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 30 maja, 12, 16, 22, 24 czerwca, 20, 21, 29 sierpnia, 3, 11, 13, 17, 20, 21, 26, 28 września, 1, 2, 3, 9, 19, 20, 23 października, 11, 12, 13, 24, 26 listopada, 4, 14, 21, 23, 27 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Janiny jest 24 czerwca.

Życie towarzyskie

Janina potrafi dominować nad ludźmi. Jest dumną kobietą, a jej przyjaźń nieraz bywa bardzo despotyczna, niemniej jednak wierna. Zazwyczaj chadza swoimi drogami i nie przejmuje się kontaktami towarzyskimi. W brew pozorom ta przebojowa kobieta nie lubi być w centrum uwagi. Bliskich znajomych posiada niewielu, przez co mało kto ją dobrze zna – mało kto zna także jej słabości. Janina posiada ogromną energię i witalność, całą sobą angażuje się w podejmowane działania, wiele wymagając od pomocników, co nie przysparza jej sympatii innych. Ma spore problemy w porozumiewaniu się z ludźmi, ponieważ mało mówi a wymaga pełnego zrozumienia. Posiada także własną wizję świata, często rozmijającą się z prawdą i rzadko akceptowaną przez inne osoby.

Praca i kariera zawodowa

Janina jest osobą upartą, nieugiętą i często pozbawioną litości na drodze ku własnym celom. Bez trudu pokonuje wszelkie przeszkody i potrafi postawić na swoim, dlatego postrzegana jest jako kobieta niezniszczalna. Z pewnością nie zniechęcą jej żadne chwilowe niepowodzenia. Wiele wymaga nie tylko od siebie, ale i od innych. Nie znosi, kiedy ktoś nie angażuje się w pełni w wykonywanie powierzonych mu obowiązków i zadań. Krytycznymi uwagami na swój temat nie przejmuje się zazwyczaj wcale i niełatwo daje się przekonać do zmiany lub skorygowania swojego stanowiska. Szybko przejmuje kontrolę nad zespołem. Jest odpowiedzialna, solidna oraz poważna. Nie brak jej jednak łagodności i serca. Bardzo chętnie oddaje się działalności charytatywnej i zawsze jest gotowa nieść pomoc uciskanym. W pracy cechuje ją entuzjazm, niekonwencjonalność i otwartość na ludzi. Janina cieszy się z własnych osiągnięć, nie jest jednak zarozumiała. Ceni osoby, z którymi pracuje, ponieważ dzięki nim może osiągnąć więcej. Spełni się zawodowo jako polityk, przedsiębiorca, właściciel fundacji lub organizacji społecznej.

Predyspozycje zawodowe

Janina dzięki swoim wrodzonym predyspozycjom, pracowitości i konsekwencji może osiągnąć sukces w wielu różnych zawodach. Świetnie da radę sobie jako urzędniczka, sekretarka, handlowiec oraz nauczycielka.

Patroni Janiny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Janina

Jana, Jancia, Jancik, Janeczka, Jania, Janinka, Janka, Janulka, Janusia, Januśka, Jasia, Jasieńka, Jasiula, Jaśka

Formy obcojęzyczne

Joanna (łac.), Jane, Jean, Joan, Jayne (ang.), Johanna, Hanne (niem.), Jeanne (fr.), Juana (hiszp.), Gianna, Giovanna (wł.), Ivana, Ioanna, Janina (ros.), Ivana, Jana (czes., słowac.), Ivana, Ivanka, Jana, Janka, Jovanka (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Janina

Brak

Znani imiennicy

Janina Ochojska – działaczka humanitarna, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej
Janina Porazińska – poetka
Janina Szreniawa – aktorka teatralna
Jane Fonda – amerykańska aktorka filmowa
Janis Joplin – amerykańska wokalistka rockowa

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.