Wielka Księga Imion

Znaczenie imienia Dagmara

Dagmara z werwą planuje swoje życie. Jest pełna ambicji i oryginalna. Ma bogatą osobowość i wszechstronne zainteresowania. Nie daje się jednak do końca poznać. Wiele z tego, co dzieje się w głębi jej duszy, pozostaje tajemnicą, zaś najbliżsi mogą obserwować jedynie skutki wewnętrznych burz i oświeceń. Dagmara często swoimi decyzjami zaskakuje otoczenie. Jest osobą niezależną, czasem nawet nieobliczalną: mało ceni sobie rozsądek i rozwagę, a kieruje się sobie tylko znanymi racjami. Nigdy jednak nie ulega słomianemu zapałowi. Zwykle ufa również swej intuicji, która jej nie zawodzi. W miłości Dagmara bywa jednak zbyt zaborcza, a od partnera oczekuje całkowitego oddania. Jej ograniczać nie można.

Pochodzenie imienia Dagmara

Dagmara to imię pochodzenia skandynawskiego. Oznacza: sławny dzień.

Rodzina i miłość

W miłości Dagmara jest raczej zaborcza, oczekuje od swego partnera całkowitego oddania. Jej związek musi być perfekcyjny. Wie jakiego domu pragnie i urządzi go zgodnie ze swoimi planami oraz gustem. Jeśli coś jej nie odpowiada, spróbuje przejąć kontrolę i dominować. Na pewno nie pozwoli zepchnąć siebie do roli kury domowej! Dagmara jest zdecydowaną marzycielką – jej miłość musi być szalona, prawdziwa, jedyna i nie pozbawiona mocnych wrażeń. Z tego względu, wykazuje się czasami brakiem poczucia rzeczywistości. Potrzebuje partnera zdecydowanego, silnego, ale nie ograniczającego jej! Lepiej pozostawić Dagmarze możliwość aktywności i podróżowania. Wspólne wypady na pewno będą niecodziennym przeżyciem.

Życie towarzyskie

Dagmara jest lubiana, ale brak jej bliskich i stałych przyjaciół. Wszystko wokół niej się zmienia. Do tego jest osobą skrytą – na zewnątrz radosną, niebywale aktywną i ciekawą, ale nie dającą do końca się poznać. Nawet najbliżsi rzadko wszystko o niej wiedzą i potrafią przewidzieć jej zachowania bądź wybory. Nie dopuszcza do swoich tajemnic nikogo. Z łatwością za to odczytuje intencje innych ludzi i bez trudu dostosowuje się do otoczenia. Bez niej świat byłby nudny.

Praca i kariera zawodowa

Dagmara z werwą planuje swoje życie. Jest pełna ambicji i oryginalna – niestety bywa równie niecierpliwa i impulsywna. Nigdy jednak nie ulega słomianemu zapałowi. Posiada ogromny potencjał i prawdopodobnie wykorzysta go w życiu. Z łatwością przyswaja sobie wiedzę i zdobywa niezbędne doświadczenie – wszystko według planu. Nie podejmie się nudnej, żmudnej i ograniczającej pracy. Musi mieć pole do popisu, poczucie niezależności i swobodę działania. Skłonność do dominacji, otwarty umysł oraz ponadprzeciętna intuicja wróżą jej dobrą karierę przedsiębiorcy.

Predyspozycje zawodowe

Dagmara sprawdzi się zarówno jako laborantka, naukowiec, jak i stewardessa czy specjalista od reklamy.

Imieniny Dagmary

Dagmara imieniny obchodzi 24 maja, 12, 20 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Dagmary jest 12 grudnia.

Patroni Dagmary

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Dagmara

Dagma, Dagmar

Formy obcojęzyczne

Dagmara (ogólnie przyj. forma), Dagmar, Drahomira (czes.), Dagomaro (hiszp.)

Nazwiska pochodzące od imienia Dagmara

Brak

Znani imiennicy

Dagmara Duńska – caryca Rosji, matka ostatniego cara Mikołaja II
Dagmara Matuszak – malarka, ilustratorka, autorka komiksów

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Dagmara

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.