Znaczenie imienia Arkadiusz

Arkadiusz głównie jest ekstrawertykiem, który chętnie niesie pomoc słabszym. Nie kieruje się przy tym emocjami, ale wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości. Ma duszę rycerza, zawsze gotowego do walki o słuszną sprawę. Żywo sprzeciwia się każdej krzywdzie oraz dyskryminacji, ale nie jest obłudny. Kierują nim głębokie przekonania. Czasem odcina się od ludzi, aby odpocząć i zebrać myśli. Nieustannie poszukuje ideału w świecie i w sobie. Lubi przy tym ponarzekać na otaczającą go rzeczywistość – nie jest jednak pesymistą. To szarmancki, pełen uroku osobistego, a przy tym niejednokrotnie przystojny mężczyzna. Nie sposób go nie lubić. Jest pełen entuzjazmu i niebanalnych pomysłów.

Pochodzenie imienia Arkadiusz

Imię Arkadiusz pochodzi od greckiego słowa arkadikós lub łacińskiego Arcadicus i Arkadilius. Oznacza: szczęśliwy jak Arkadyjczyk.

Odmiany i zdrobnienia imienia Arkadiusz

Areczek, Arek, Aruś

Imieniny Arkadiusza

Arkadiusz imieniny obchodzi 12 stycznia, 4 marca, 1 sierpnia, 13 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Arkadiusza jest 12 stycznia.

Patron

Św. Arkadiusz – Męczennik z Cezarei Mauretańskiej (obecnie Algieria). Za panowania Dioklecjana torturowany, nie wyrzekł się wiary. Śmierć poniósł 12 stycznia 250 r.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Zielony, 2, malachit

Formy obcojęzyczne

Arcadius (łac.), Arcadius (ang., fr.), Arkadij, Arkadi (czes.), Arcadio (hiszp.), Arkadi, Arkadius (niem.), Arkadij (ros.), Arkad, Arkadij, Arkadije (połud.-słow.), Arcadio (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Arkadiusz

Arkuszewski

Znani imiennicy

Arkadiusz Bazak – aktor
Arkadiusz Skrzypaczek – mistrz świata w pięcioboju

Powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Arkadiusz