Znaczenie imienia Arkadiusz

Arkadiusz jest ekstrawertykiem, zawsze gotowym nieść pomoc słabszym. Nie kieruje się emocjami, ale wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości. Ma duszę rycerza, zawsze gotowego do obrony wdów i sierot. Chciałby móc wykrzyczeć swe oburzenie, miłość, ból. Robi to aby zaalarmować opinię publiczną, by zaprotestować przeciw niesprawiedliwości. Nie kieruje nim uniesienie lecz głębokie przekonanie. Arkadiusza charakteryzuje silna wola dająca znać o sobie w ważniejszych momentach życia. Jest to również osoba gderliwa i obrażalska o silnym pragnieniu bycia kochanym i akceptowanym.

Pochodzenie imienia Arkadiusz

Imię Arkadiusz pochodzi od greckiego słowa arkadikós lub łacińskiego Arcadicus i Arkadilius. Oznacza: szczęśliwy jak Arkadyjczyk.

Odmiany i zdrobnienia imienia Arkadiusz

Arek, Artek, Aruś

Imieniny

12 stycznia, 4 marca, 1 sierpnia, 13 listopada

Patron

Św. Arkadiusz – Męczennik z Cezarei Mauretańskiej (obecnie Algieria). Za panowania Dioklecjana torturowany, nie wyrzekł się wiary. Śmierć poniósł 12 stycznia 250 r.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Zielony, 2, malachit

Formy obcojęzyczne

Arcadius (łac.), Arcadius (ang., fr.), Arkadij, Arkadi (czes.), Arcadio (hiszp.), Arkadi, Arkadius (niem.), Arkadij (ros.), Arkad, Arkadij, Arkadije (połud.-słow.), Arcadio (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Arkadiusz

Arkuszewski

Znani imiennicy

Arkadiusz Bazak – aktor
Arkadiusz Skrzypaczek – mistrz świata w pięcioboju

Powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Arkadiusz