Znaczenie imienia Witold

Przenikliwy i głęboki umysł oraz surowe zasady, to cechy wyróżniające Witolda. Jest nad to bardzo pracowity, konsekwentny, odpowiedzialny i solidny. Niezwykle logicznie patrzy na świat, a decyzje podejmuje ostrożnie. Chętnie korzysta z opinii kompetentnych osób. Jest jednak mało komunikatywny i szybko wpada w złość. Działa nazbyt impulsywnie. Można mu za to pozazdrościć charyzmy i pomysłowości. Pomimo pewnej nerwowości, jest pełen taktu, dyplomacji i zrozumienia dla innych. Lubi pomagać. W towarzystwie niezbyt dobrze się czuje, ale potrafi tryskać dobrym humorem i dowcipem. Chętnie zakłada rodzinę.

Pochodzenie imienia Witold

Witold to imię pochodzenia litewskiego wywodzące się od imienia Vytautas, które powstało z połączenia słów vyti (grzać) i tauta (lud). Imię to oznacza tego, który osłania swój lud lub przewodzi ludowi.

Rodzina i miłość

Na każdym polu działań życiowych zachowuje ten sam wysoki poziom bycia i poważnie traktuje każde obowiązki. Nie miewa wygórowanych wymagań odnośnie do kariery i wygód materialnych, za to w związku stawia na jakość relacji. Kieruje się w dużej mierze uczuciami, ale potrafi też stawiać realne poprzeczki. Pomimo umiłowania wolności i niezależności, chętnie zakłada rodzinę, o którą dba i troszczy się. Dla wielkiej miłości jest w stanie zrzec się swobody i oddać stery wybrance swego serca. Najbliższym pragnie zapewnić wszystko, czego im potrzeba. Nie ma sprawy, której nie mógłby załatwić.

Imieniny Witolda

Witold imieniny obchodzi 15, 25 czerwca, 12 października, 12 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Witolda jest 12 listopada.

Życie towarzyskie

Witold ceni sobie swobodę działania i niezależność poglądów, mimo to bardzo liczy się z opinią innych. Mocno przeżywa wszelkie niesprawiedliwe oceny swojej osoby. Może dlatego nieraz woli odciąć się od ludzi i zaszyć w domowym zaciszu. Nie w każdym też towarzystwie odpowiednio dobrze się czuje. Pomimo swoistej nerwowości, jest człowiekiem pełnym taktu, dyplomacji i zrozumienia dla innych. Chętnie każdemu pomoże i czyni to jakby niezależnie od siebie. Pozostaje wierny przyjętym ideałom. Chociaż jest małomówny, a nawiązywanie kontaktów przychodzi mu dość opornie, nie można go nie zauważyć. Tryska dobrym humorem i udanym dowcipem. Potrafi charyzmatycznie pociągnąć za sobą tłumy.

Praca i kariera zawodowa

Niezwykle pracowity, odpowiedzialny i solidny. Witold to poważny mężczyzna wyznający surowe zasady. Los obdarzył go do tego wieloma zdolnościami oraz przenikliwym i głębokim umysłem. To inteligentny człowiek, który chętnie się uczy, jest ciekawy świata i myśli bardzo logicznie. Niestety bywa raczej mało komunikatywny i łatwo wpada w złość. Działa impulsywnie i z charyzmą, nieustannie przebywając w stanie intelektualnego niepokoju. Decyzje zawodowe podejmuje ostrożnie i powściągliwie, chętnie zasięgając opinii kompetentnych osób. Zdarza mu się siać wokół defetyzm. Opornie podejmuje tym samym ryzyko i nie jest skłonny do zmian. Do celu dąży jednak uparcie oraz konsekwentnie, wspomagając się wnikliwością i spostrzegawczością.

Predyspozycje zawodowe

Witold dzięki swojej spostrzegawczości, wnikliwości i solidności poradzi sobie niemal w każdej pracy.

Patroni Witolda

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Witold

Wicio, Wiciu, Witek, Witko, Wito, Witoldzik, Witunio, Wituń, Wituś

Formy obcojęzyczne

Witold, Witowit (ogólnie przyjęta forma), Vitoldus, Witoldus (łac.), Witowt, Vitowd, Vietholdt (niem.), Vitold, Vitovt (fr.), Vitoldo (hiszp., wł.), Vitoljd, Vitovt (ros.), Vitold (czes., słowac.).

Nazwiska pochodzące od imienia Witold

Witalis, Witolski, Witold

Znani imiennicy

Witold – wielki książę litewski
Witold Gombrowicz – pisarz
Witold Lutosławski – kompozytor i pianista
Witold Małcużyński – pianista
Witold Pyrkosz – aktor

Przysłowia i powiedzonka

Co Witold dał to Gasztołd wydał.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.