Znaczenie imienia Wiesław

Wiesław to charyzmatyczny, przedsiębiorczy, oryginalny i przenikliwy mężczyzna idealnie wypełniający swoje obowiązki. Odważnie stawia czoła wyzwaniom. Problemy rozwiązuje nieszablonowo, zadziwiając nieraz otoczenie. Do tego twardy negocjator, chociaż czarujący i życzliwy. Jego wadą jest niecierpliwość. Posiada licznych przyjaciół, którym chętnie pomaga. Każdego wysłucha i zrozumie. W towarzystwie błyszczy elokwencją oraz dowcipem. Mimo przewinień nikt się na niego długo nie gniewa. Z łatwością zdobywa sobie ludzką przychylność. Nie narzeka na brak powodzenia u kobiet. Przedkłada jednak przyjaciół nad rodzinę.

Pochodzenie imienia Wiesław

Wiesław to imię słowiańskie o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Prawdopodobnie wywodzi się od staropolskich imion Więsław, Więcesław i Wielisław. Imię to może oznaczać mężczyznę, który docenia osiągniętą sławę lub głosi sławę.

Rodzina i miłość

Mężczyzna ten jest niezależny i niekomfortowo czuje się w ciasnych związkach. Wiesław potrzebuje swobody oraz samostanowienia o swoim losie, dlatego stawia na wzajemne dopasowanie się partnerów oraz obustronne zrozumienie oczekiwań. Decyzję o poważnym, stałym zobowiązaniu podejmuje wobec tego bardzo ostrożnie i w przemyślany sposób, próbując różnych układów po drodze. Zbyt często kieruje się uczuciami, i wie, że nie wychodzi mu to na dobre. Jest czarującym mężczyzną, nie ma zatem problemu ze zdobywaniem serc niewieścich, ale tej jedynej szuka bardzo długo i stawia jej wysokie wymagania. Nie łatwo zostać jego żoną, trzeba się ponadto liczyć z częstą samotnością w czterech ścianach albo z brakiem wytchnienia w życiu towarzyskim. Wiesław zdecydowanie przedkłada przyjaciół nad życie rodzinne. Nie warto próbować go poskramiać czy zatrzymywać w domu – odniesie to wyłącznie odwrotny skutek.

Imieniny Wiesława

Wiesław imieniny obchodzi 22 maja, 7 czerwca, 7 lipca, 21 listopada, 9 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Wiesława jest 22 maja.

Życie towarzyskie

Wiesław to dusza towarzystwa i idealny partner wspólnych wypadów oraz wszelakich imprez. Potrafi zabłysnąć elokwencją, dowcipem i namówić towarzystwo do szaleństwa. Jego pogoda ducha, czar, takt, zrozumienie dla innych – szybko zjednują mu przychylność ludzką. Nie lekceważy niczyich potrzeb ani poglądów, chętnie niesie pomoc i zdecydowanie bywa lepszym przyjacielem oraz kolegą niż mężem i ojcem. Bardzo lubi ulepszać siebie, przez co niestety bywa zbyt wymagający także wobec innych. Nie można jednak zbyt długo mieć mu tego za złe i gniewać się na niego, gdyż jest naprawdę sympatycznym, szczerym oraz oddanym mężczyzną i przyjacielem. Z łatwością odnajduje się w każdym otoczeniu, otwarcie i z zaciekawieniem wysłucha propozycji czy porad innych, chociaż nie ulega wpływom. Zdarzają mu się towarzyskie wpadki bądź konformizm, ale szybko bywa z tego rozgrzeszany.

Praca i kariera zawodowa

Wydaje się być idealnym pracownikiem oraz mężczyzną sukcesu. Faktycznie, Wiesława cechują charyzma, oryginalność i przenikliwość. Szybko się uczy oraz zdobywa nowe umiejętności. Posiada duży potencjał i możliwości realizacji najśmielszych pomysłów. Odważnie przyjmuje powierzane mu obowiązki, rozwiązując problemy w nieszablonowy sposób. Jest przy tym przedsiębiorczy oraz pracowity. Czasem zbyt nadgorliwie podchodzi do zadań, zapominając o współpracownikach. Przeważnie szczęście w karierze mu sprzyja. Niestety bywa dość niecierpliwy i łatwo ulega słomianemu zapałowi, chociaż powściągliwość każe mu ostrożnie podejmować decyzje. Otwiera się na dobre, życzliwe rady, licząc się tym samym z opinią publiczną. Z jednej strony czarujący i wzbudzający życzliwość, z drugiej potrafi twardo negocjować i być nieugiętym partnerem w interesach. Odnajdzie się w świecie zarówno jako artysta, jak i człowiek twardo stąpający po ziemi.

Predyspozycje zawodowe

Wiesław dobrze poradzi sobie w aktorstwie i muzyce oraz w zawodach związanych z mediami i biznesem.

Patroni Wiesława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Wiesław

Wiesiek, Wiesio, Wiesiu, Wiesiulek

Formy obcojęzyczne

Veslav (czes., słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Wiesław

Wesławowski, Wesłowski, Wiesiołek, Wiesiołowski, Wiesławski, Wisławski, Wisłocki, Wisłowski

Znani imiennicy

Wiesław Chrzanowski – naukowiec
Wiesław Dymny – plastyk, aktor, poeta, prozaik i satyryk
Wiesław Garboliński – malarz
Wiesław Michnikowski – aktor
Wiesław Ochman – śpiewak operowy, tenor

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.