Znaczenie imienia Waldemar

Waldemar choć ulega słomianemu zapałowi, jest solidnym pracownikiem. Ma głowę pełną pomysłów i z entuzjazmem je realizuje. Bez problemu zdobywa wiedzę, a wrodzona przedsiębiorczość i błyskotliwy umysł tworzą z niego biznesmena. To obrotny, ambitny mężczyzna, do tego bardzo uczciwy. Stara się unikać ryzyka, ale nie znosi łatwizny i utartych schematów. Lubi błyszczeć w towarzystwie, z czym czasem przesadza. Rozpiera go energia witalna i często działa z rozmachem. To przekorny mężczyzna, z którym ciężko się dogadać, jednak można liczyć na jego pomoc. Trudny przeciwnik, ale serdeczny i oddany przyjaciel.

Pochodzenie imienia Waldemar

Waldemar to imię pochodzenia staroniemieckiego wywodzące się od słów waltan (panować) i mari (sławny). Oznacza sławnego władcę lub tego, który zyskał sławę przez swe panowanie.

Rodzina i miłość

To czuły i wrażliwy mężczyzna, ale nikt nie powinien się o tym dowiedzieć. Przede wszystkim bowiem Waldemar jest bardzo praktyczny. Tylko najbliżsi mogą doświadczyć jego serdeczności i delikatności. Nie łatwo jednak trafić do tego grona. Urok Waldemara przyciąga kobiety, które dobrze się czują w jego towarzystwie, ale on nie przywiązuje do tego wielkiej wagi. Bardziej dba o pracę i kontakty towarzyskie, niż o założenie rodziny. Prawdopodobnie będzie dobrym partnerem, godnym zaufania oraz odpowiedzialnym. Na pewno buduje trwałe relacje i nie rzuca słów na wiatr. Rzadko jednak trafia się na tyle wytrwała kobieta, która jest w stanie to wszystko zweryfikować, przenikając przez mur niedostępności Waldemara.

Imieniny Waldemara

Waldemar imieniny obchodzi 5 maja, 11 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Waldemara jest 5 maja.

Życie towarzyskie

Waldemar lubi błyszczeć w towarzystwie, musi jednak się kontrolować, aby z tym nie przesadzić. Cechują go bowiem olbrzymia energia, witalność i rozmach. Raczej z łatwością dostosowuje się do znajomych, chociaż krępują go wszelkie więzy i posiada niezależną naturę. To przekorny mężczyzna, z którym nieraz ciężko się dogadać. Z reguły nie przejmuje się tym, co o nim mówią inni. Jest oryginalny, niecierpliwy i impulsywny, ale też życzliwy, serdeczny oraz otwarty. Lepiej jednak nie wchodzić mu w drogę. Potrafi długo chować urazę i nie zna litości, kiedy się mści. To bardzo trudny i nieugięty przeciwnik. Dla tych, którzy obdarzą go prawdziwą sympatią i zaufaniem, staje się wiernym i oddanym kompanem. Można na niego liczyć. Przyjaciele cenią go również za dowcip, pomysłowość i niezwykłą umiejętność bawienia rozmową.

Praca i kariera zawodowa

Waldemar to odpowiedzialny, solidny pracownik, który ma głowę pełną pomysłów i żywo zabiera się do ich realizacji. Czasem jedynie ulega słomianemu zapałowi. Bardzo szybko się uczy, jest przedsiębiorczy i posiada błyskotliwy umysł biznesmena. Waldemar to obrotny oraz ambitny mężczyzna. Niestety uważa się za nieomylnego, przez co nieraz trudno mu porozumieć się ze współpracownikami. Sukces zdobywa uczciwą, ciężką pracą, unikając ryzyka i nagłych zmian. Nie lubi mimo to postępować według schematów oraz kroczyć utartymi przez innych ścieżkami – to nieugięty indywidualista, który sam najlepiej wie, czego chce. Jest samodzielny, niezależny i nie lubi, kiedy mu ktoś rozkazuje albo próbuje nim kierować. Najlepiej, aby to on był szefem. Szanuje jednak kolegów z zespołu, ponieważ to dzięki nim nieraz może osiągnąć więcej.

Predyspozycje zawodowe

Waldemar idealnie sprawdzi się jako lekarz, naukowiec, biznesmen, rzemieślnik i budowniczy.

Patroni Waldemara

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Waldemar

Waldeczek, Waldek, Waldemarek, Waldi, Waldunio, Walduś

Formy obcojęzyczne

Valdemar (ogólnie przyjęta forma), Waldemar, Woldemar (niem.), Valdemaro (hiszp., wł.), Valdemar (połud.-słow).

Nazwiska pochodzące od imienia Waldemar

Waldanowski, Waldański, Waldecki, Waldkiewicz, Waldoń, Waldowski, Waldziński

Znani imiennicy

Waldemar Baszanowski – sztangista
Waldemar Dziki – reżyser i producent filmowy
Waldemar Malicki – pianista, popularyzator muzyki klasycznej
Waldemar Pawlak – polityk, premier

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.