Znaczenie imienia Mieczysław

Mieczysław to rzeczowy, ambitny, wytrwały mężczyzna, który w uczciwy sposób osiąga wyznaczone cele. Jest także prostolinijny i niestety zbyt ufny. Ma silną wolę i angażuje się w to co robi. Bez większych problemów dowodzi ludźmi przekonując ich do swoich racji. Potrafi być przy tym władczy, wymagający oraz nieugięty. Nie może pochwalić się wielkim gronem przyjaciół ale nieliczni wybrańcy cenią sobie bliską znajomość z nim. Jest życzliwym, łagodnym człowiekiem, nieskłonnym do gwałtownych reakcji oraz kłótni. Zawsze chętnie pomoże i udzieli dobrej rady. W miłości niezbyt wylewny ale za to niezwykle wierny, stały i oddany.

Pochodzenie imienia Mieczysław

Mieczysław to imię męskie pochodzenia starosłowiańskiego, które może oznaczać tego, który mieczem zdobywa sławę. Prawdopodobnie powstało wskutek błędu kronikarza Jana Długosza, który mylnie zapisał imię Miecisław jako Mieczysław.

Rodzina i miłość

Mieczysław to spokojny i opanowany mężczyzna ceniący sobie stabilność i poukładane życie. Nie bywa wylewny w uczuciach, za to z całą pewnością stały, wierny oraz lojalny wobec partnerki. Kobiety nie rozchwytują go, ale też nie narzeka na brak powodzenia u nich. Przyciąga do siebie łagodnością, racjonalnym podejściem do życia oraz pragmatyzmem. Jest ciepłym i oddanym partnerem. Kocha porządek, starając się go utrzymać tak w życiu, jak i w domu, chociaż niechętnie sam to robi. Nie unika jednak prac domowych, będąc do tego naprawdę dobrym gospodarzem oraz mężem. Szanuje tradycję, rodzinne zwyczaje oraz stałe, odwieczne wartości. Zwraca uwagę na wychowanie dzieci w tym samym duchu.

Imieniny Mieczysława

Mieczysław imieniny obchodzi 1 stycznia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mieczysława jest 1 stycznia.

Życie towarzyskie

Mieczysław nie może pochwalić się wielkim gronem przyjaciół, ponieważ jest bardzo wymagający wobec innych. Raczej nie poświęca bliższym relacjom ze znajomymi za wiele uwagi. Wolny czas wykorzystuje za to na doskonalenie siebie, swojej profesji oraz życie rodzinne. Postrzegany jest jako zarozumiały, gdyż chętnie opowiada o swoich osiągnięciach i prawdziwie się z nich cieszy. Z reguły przyjaźni się z osobami z pracy, z którymi może dzielić pasje i realizować ambitne cele. Ma bardzo prostolinijną naturę, jest szlachetny oraz ufny. Zdarza mu się nadmiernie przejmować cudzymi problemami przez co szybko się wypala. Wybrańcom daje się poznać jako życzliwy, łagodny człowiek, nieskłonny do gwałtownych reakcji oraz kłótni. Zawsze chętnie pomoże i udzieli dobrej rady.

Praca i kariera zawodowa

Jest ambitnym, wytrwałym i upartym mężczyzną, który potrafi osiągnąć wyznaczony cel. Przestrzega przy tym zasad moralnych. Mieczysław to przede wszystkim uczciwy człowiek, przez co zdarza mu się paść ofiarą oszustów. W pracy szybko awansuje, dzięki zaangażowaniu, zmysłowi praktycznemu oraz energiczności. Jest konkretny, pragmatyczny i kieruje się zdrowym rozsądkiem. Wobec podwładnych bywa wymagający oraz surowy, nigdy jednak niesprawiedliwy. Bez większych problemów dowodzi ludźmi i przekonuje do swoich racji. Przejawia niebywałą charyzmę w działaniu, przez co można na nim polegać. Czasami tylko miewa skłonności do znikania w świecie swych myśli i intelektualnych przygód wewnętrznych. Fantastycznie obraca drobne niepowodzenia w korzyści. Wszelkie przeszkody motywują go bowiem do wzmożonego działania. Niestety nie dostrzega ogromnych szans i okazji pojawiających się po drodze.

Predyspozycje zawodowe

Mieczysław może zostać świetnym pracownikiem naukowym, pedagogiem, teologiem oraz aktorem lub muzykiem.

Patroni Mieczysława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Mieczysław

Miecio, Mieciu, Mieciuś, Mietek, Mietko, Mietuś

Formy obcojęzyczne

Mecislaus (łac.), Almachios (gr.), Micislas (ang.), Miecislas (fr.), Mecislao, Micislao (hiszp.), Meceslao (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Mieczysław

Mieczkowski, Miecznicki, Miecznikowski, Mieczychowski, Mieczykowski, Mieczyński

Znani imiennicy

Mieczysław Czechowicz – aktor
Mieczysław Fogg – piosenkarz
Mieczysław Kałużny – rzeźbiarz
Mieczysław Pawlikowski – aktor
Mieczysław Szcześniak – piosenkarz, kompozytor i autor tekstów
Mieczysław Waśkowski – reżyser filmowy
Mieczysław Wojnicki – piosenkarz, śpiewak operetkowy

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.