Znaczenie imienia Łukasz

Łukasz to osoba systematyczna, dokładna i pracowita. To spokojny i cierpliwy flegmatyk. Jego dewiza brzmi „powoli, ale do celu”. Zanim się wypowie czy podejmie decyzję, waży starannie wszystkie za i przeciw. Nigdy się nie załamuje na widok przeszkód. Jest bardzo obowiązkowy i sumienny. Posiada dar niezwykłej koncentracji, dzięki czemu analizuje i trafnie rozwiązuje napotykane problemy. Łukasz nie lubi tłumu ani hałasu, ale nie gardzi spotkaniami w większym gronie. Bardzo chętnie niesie innym pomoc. Nigdy nie oczekuje za to rewanżu, gdyż jest altruistą. Nie znosi konfliktów oraz sporów, dlatego dyplomatycznie dąży do ugody. Poza tym jest niezwykle zmysłowym, ale i odpowiedzialnym mężczyzną.

Pochodzenie imienia Łukasz

Łukasz jest to imię pochodzenia grecko – łacińskiego, pochodzi od słowa Lucanus – pochodzący z Lukanii w południowej Italii, lub przekształcenia imienia Lucjusz.

Rodzina i miłość

Łukasz to bardzo rodzinny mężczyzna. Jego powołaniem jest posiadać żonę i dzieci. Sam zbuduje dom i posadzi drzewo przy pierwszej nadarzającej się okazji – jest niezwykle zaradny. Nawet jeśli będzie to skromne miejsce, a domek ciasny – najważniejsze będzie ciepło i ta magiczna atmosfera rodzinnego gniazdka. Łukasz jest niezwykle zmysłowym, ale i odpowiedzialnym mężczyzną. Miewa przez to problemy, ponieważ nieraz toczy bój pomiędzy pożądaniem a obowiązkiem wobec partnerki. Szacunek dla zasad i rodziny ratuje go z wielu dwuznacznych sytuacji. Od swojej wybranki potrzebuje jednak wiele zrozumienia oraz dyskrecji.

Imieniny Łukasza

Brak

Życie towarzyskie

Łukasz jest umiarkowanie towarzyski. Nie lubi tłumu i hałasu, ale nie gardzi spotkaniami w gronie znajomych. Posiadanie zaufanych i bliskich przyjaciół sprawiają, iż czuje się bezpieczniej w życiu. Nie jest typem samotnika, nawet jeśli czasem alienuje się w towarzystwie. Łukasz po prostu obserwuje innych, aby lepiej ich poznać – jest osobą wyważoną w osądach. Nie rzuca słów na wiatr i zawsze mówi prawdę. U innych potrafi wyczuć najdrobniejszą nutkę fałszu w głosie. Niestety bywa przy tym dość naiwny i daje się wciągnąć w przygody o dość nieprzyjemnych ukrytych konsekwencjach. Bardzo chętnie niesie pomoc innym i lubi oddawać przeróżne przysługi. Nigdy nie oczekuje rewanżu – jest altruistą. Nie znosi także konfliktów i sporów – potrafi dyplomatycznie pogodzić zwaśnione strony.

Praca i kariera zawodowa

Jego dewizą jest – powoli, ale do celu. Nigdy się przy tym nie załamuje. Łukasz to bardzo dokładny i sumienny pracownik. Jest wytrwały, spokojny i rozważny. Jego siła opiera się przekonaniu o niezbędności – wybiera zatem zajęcia, które dają mu satysfakcję z dobrze wypełnionego obowiązku. Jest flegmatykiem, który drobnymi kroczkami dochodzi do celu – ale zawsze ten cel osiąga z rewelacyjnym rezultatem. W ocenie świata i zdarzeń kieruje się zdrowym rozsądkiem. Posiada też dar niezwykłej koncentracji, dzięki czemu analizuje i trafnie rozwiązuje wszelkie problemy – nawet jeśli trwa to zbyt długo dla obserwatorów. Warto czekać na efekty powierzonych mu zadań! Na dłuższą metę Łukasz może odnieść sukces, ale praca nigdy nie przesłoni mu życia rodzinnego.

Predyspozycje zawodowe

Łukasza pociąga sport, medycyna, informatyka i inżynieria.

Patroni Łukasza

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Łukasz

Łukaszek, Łukaniu

Formy obcojęzyczne

Lucas (łac.), Lucas (niem.), Luc (ang.), Luca (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Łukasz

Łukasiek, Łukasiewicz, Łukasik, Łukasiński, Łukasiuk, Łukaszczuk, Łukaszczyk, Łukaszek, Łukaszewski, Łukaszkiewicz, Łukaszuk, Łukawiecki, Łukiewicz

Znani imiennicy

Łukasz Ewangelista – święty Łukasz
Łukasz Golec – muzyk
Łukasz Górnicki – pisarz
Łukasz Zagrobelny – piosenkarz
Luke Perry – aktor amerykański

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.