Znaczenie imienia Ireneusz
Ireneusz jest pełen temperamentu. Niestety poprzez swą nadpobudliwość i marzycielstwo potrafi popaść w niejedne tarapaty. Pracuje głównie zrywami i jest bardzo wrażliwy na niepowodzenia. Potrafi szybko podjąć decyzję i zaangażować się, ale nie zawsze wytrwa do końca. W jego działaniu często brakuje ciągłości. Ireneusz posiada wielkie zdolności oraz talenty, ale jest leniwy. Zdarza mu się zamykać w sobie i uciekać z miejsca, gdzie odniósł porażkę. Woli zaczynać od nowa. Lubi ekstrawaganckie życie, dobre jedzenie, egzotyczne podróże. Ma po części duszę niezależnego artysty. To wspaniały i niezrównany gawędziarz, który wiedzie zdecydowany prym wśród przyjaciół. Posiada też niepodważalny urok.
Pochodzenie imienia Ireneusz
Ireneusz jest to imię pochodzenia greckiego od słowa eirene, które oznacza spokój.
Rodzina i miłość
Ireneusz ma duże powodzenie wśród kobiet, co potrafi wykorzystać. Ma bardzo wiele uroku osobistego, a dodatkowo czaruje wytwornym sposobem bycia i elokwencją. Zdobywa jedną po drugiej, poszukując tej jedynej. Jest głodny miłości, czułości i ciepła drugiej osoby. Jego wybujała wyobraźnia i silny seksualizm często wpychają go w niemałe problemy sercowe. Jego partnerce nie brak przy tym żadnych wrażeń. Niestety nie jest łatwo okazywać mu uczucia – wymaga to wiele wyczucia i wyważenia. Jeśli chce się go wyraźnie uwieść i jest się uległą – ucieka, jeśli się odmawia i zgrywa niedostępną – również ucieka. Potrafi na bardzo długo się zablokować na wpływy kobiety, wobec której się zrazi. Naprawdę nie łatwo z nim postępować, należy też zastanowić się czy warto podejmować ten trud. Być może jest to wyszukany sposób Ireneusza na znalezienie tej właściwej partnerki, która przetrwa nie jedno i pozostanie wierną? Życie rodzinne przy boku Ireneusza będzie raz spokojne i uporządkowane, a raz pełne przygód, adrenaliny i silnych wrażeń. Nie jest typem domatora i opiekuna.
Imieniny Ireneusza
Ireneusz imieniny obchodzi 25 marca, 5, 6 kwietnia, 5 maja, 28 czerwca, 23, 26 sierpnia, 18, 20 września, 20 października, 15 grudnia.
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ireneusza jest 28 czerwca.
Życie towarzyskie
To wspaniały i rozmarzony gawędziarz. Często koloryzuje rzeczywistość i nie jest to szkodliwe, dopóki snuje swe historie bez negatywnego wpływu na otoczenie. Potrafi kłamać, ale robi to zdecydowanie bez złych intencji. Nie ma wyczucia granicy. Gdy chce się popisać w towarzystwie, sypie jak z rękawa dowcipami, aluzjami, powiedzonkami i ciekawymi anegdotami. Wśród przyjaciół wiedzie prym. Ireneusz lubi spotkania ze znajomymi, ale zdarza mu się ich także bojkotować. Ma tendencje do zamykania się w sobie, chociaż ogólnie jest bardzo ciekawy świata i chętnie bierze udział w przygodach. Posiada niepodważalny urok, a jego życie jest pełne dynamizmu, zmian i emocji. Bywają także okresy spokoju i wyciszenia, których czasem potrzebuje, aby podładować swe duchowe akumulatory.
Praca i kariera zawodowa
Niezależny i wojowniczy Ireneusz niestety nie zawsze podejmuje dobre decyzje. Przez swą nadpobudliwość i marzycielstwo potrafi wpaść w niezłe tarapaty. Jest dość nieuważny w podejmowaniu decyzji. Pracuje zrywami i jest bardzo wrażliwy na niepowodzenia. Potrafi szybko podjąć działanie, ale nie zawsze wytrwa do końca. Zamyka się w sobie i ucieka – najlepiej według niego po porażce rozpocząć wszystko od nowa w nowym miejscu. Cechuje go na dodatek niebywały upór. Jeśli jednak da mu się odrobinę czasu do namysłu – potrafi zgodzić się na inne rozwiązanie. Ogólnie Ireneusz posiada wiele zdolności i talentów, ale potrafi rozczarować. Jest przede wszystkim niezdecydowanym marzycielem o artystycznej duszy. Jeśli w dzieciństwie popracuje nad samodyscypliną – może osiągnąć sukces naukowy, ponieważ jest inteligentnym człowiekiem.
Predyspozycje zawodowe
Ireneusza stać na sukcesy w zawodach wymagających ruchliwości i pracy twórczej. Niestety przejawia brak zdolności manualnych.
Patroni Ireneusza
Św. Ireneusz z Galii (Lyonu) – wybitny teolog, ojciec Kościoła. W najważniejszym swoim dziele, znanym w tłum. łac. jako Adversus haereses (Zdemaskowanie i zbicie fałszywej gnozy), zwalczał gnostycyzm, występując przeciwko jego skrajnie dualistycznej wizji świata. Wywarł ogromny wpływ na następne pokolenia chrześcijańskich pisarzy.
Odmiany i zdrobnienia imienia Ireneusz
Irek, Ireneuszek, Iruś
Formy obcojęzyczne
Irenaeus (łac.), Irenaeus (ang.), Irenäus (niem.), Irenée (fr.), Ireneo (hiszp., wł.), Irinij (ros.), Irenej, Ireneus (czes., słowac.), Ireneus, Irinej, Irinij, Jernej (połud.-słow.), Ireniejus (litew.), Jernö (węg.)
Nazwiska pochodzące od imienia Ireneusz
Brak
Znani imiennicy
Ireneusz Dudek – piosenkarz i kompozytor
Ireneusz Iredyński – dramaturg
Ireneusz Kłos – siatkarz
Przysłowia i powiedzonka
Brak