Znaczenie imienia Igor

Igor obiera cele, które ciężko osiągnąć, ale właśnie to go motywuje. Jest ambitny, uparty i bezwzględnie kroczy przed siebie. Cechuje go elastyczność w działaniu oraz pomysłowość. Praca jest dla niego pasją, pasja życiem, a życie walką. Nic nie może go powstrzymać. Nie toleruje słabości, kombinatorstwa ani cwaniactwa. Stawia na skuteczność, dlatego efektywnością przerasta możliwości innych ludzi. To jednak subiektywny egocentryk, który najlepiej czuje się sam ze sobą. Potrafi być pogodny, uczynny oraz życzliwy, ale tylko doraźnie i powierzchownie. Ceni sobie spokój, samotność i swój własny świat. Otacza się barierami i ucieka od zgiełku oraz bieganiny. Jedynie w miłości bywa delikatny i czuły.

Pochodzenie imienia Igor

Imię Igor prawdopodobnie pochodzi od skandynawskiego imienia Ingwar, które wywodzi się od słów Ingwo (bóstwo skandynawskie) i wari (stróż, obrońca). Możliwe jest także pochodzenie słowiańskie od słów igo (jarzmo, niewola) i gore (pali się) – oznacza to osobę, którą niewola pali, niszczy, zamęcza.

Rodzina i miłość

Na pewno zwraca na siebie uwagę, ale z trudem pozwala się zbliżyć. Nie jest przystępnym mężczyzną i nie zwraca uwagi na przyziemne sprawy. Nie łatwo zdobyć jego serce, ponieważ Igor izoluje się od świata, towarzystwa i tłumu. Ceni sobie spokój, otoczenie zieleni oraz swobodną przestrzeń życiową. Nie jest oczywiście niemożliwe, aby w końcu się zakochał i założył rodzinę. To bardzo uczuciowy mężczyzna i tylko w miłości potrafi być delikatny, wrażliwy oraz otwarty na wszelkie propozycje. Nie oznacza to, iż chętnie okazuje uczucia – pozostaje dość powściągliwy. Jest bardzo zmysłowy, ale to on wytycza granice. Życie z nim wymaga wiele odwagi, wytrzymałości, a także rezygnacji.

Imieniny Igora

Igor imieniny obchodzi 5 czerwca, 1 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Igora jest 5 czerwca.

Życie towarzyskie

Igor nie jest towarzyski i woli posiadać wrogów niż przyjaciół, ponieważ wówczas ma z kim walczyć, a walka nadaje sens jego życiu. Otacza się często barierami nie do przebycia – nie okazuje uczuć, jest głuchy na potrzeby i wołania pozostałych. Nie toleruje słabości ani u siebie, ani u innych. To subiektywny egocentryk, który najlepiej czuje się sam ze sobą. Dlatego stroni od ludzi i zamyka się w swoim świecie. Potrafi być pogodny, uczynny oraz życzliwy, ale tylko doraźnie i powierzchownie. Pozostaje tajemnicą dla wielu, ponieważ ceni sobie spokój i samotność.

Praca i kariera zawodowa

Ambitny oraz bezwzględny – Igor żyje tym, co postanowi i niezmiennie pozostaje wierny swym ideałom oraz zasadom. Od najmłodszych lat obiera cele, które ciężko osiągnąć, ale właśnie to motywuje go. Jest bardzo uparty i zawzięty. Cechuje go ponadto elastyczność w działaniu oraz pomysłowość. Praca jest dla niego pasją, pasja życiem, a życie walką. Nic nie może go powstrzymać. Woli się mylić, ale posuwać do przodu, niż mieć rację i tkwić w miejscu. Nie znosi też kombinatorstwa i cwaniactwa. Nie pragnie błyszczeć ani nie potrzebuje rozgłosu, w pracy stawia na skuteczne działanie, dlatego efektywnością przerasta możliwości innych ludzi.

Predyspozycje zawodowe

Igor świetnie poradzi sobie jako inżynier, lekarz, literat, hodowca lub architekt.

Patroni Igora

Św. Igor (1100-1147) – wnuk św. Włodzimierza Wielkiego, pierwszego chrześcijańskiego władcy Rusi. Po krótkim panowaniu w Kijowie zrezygnował z tronu zostając zakonnikiem. Rok później został w bestialski sposób zamordowany podczas modlitwy w cerkwi przez rozwścieczony tłum niezadowolony z rządów tej dynastii.

Odmiany i zdrobnienia imienia Igor

Igorcio, Igorek, Igoruń, Igoruś, Igunio, Igusek, Iguś

Formy obcojęzyczne

Igor (ogólnie przyjęta forma), Ivar, Ingwar, Ingvar (niem.), Igoris (litew.), Ingvarros (gr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Igor

Igarski, Igorowski, Igorski, Jegor, Jegorczyk, Jegorew, Jegorow, Jegorowski, Jegorski

Znani imiennicy

Igor Newerly – polski pisarz i pedagog
Igor Ivan Sikorsky – amerykański konstruktor samolotów
Igor Sikiricki – pisarz polski, satyryk
Igor Strawiński – rosyjski kompozytor, pianista i dyrygent
Igor Tamm – rosyjski fizyk, teoretyk, laureat Nagrody Nobla z fizyki

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.