Znaczenie imienia Jarosław

Jarosław jest przedsiębiorczy i ambitny, dzięki czemu wiele może w życiu osiągnąć. Bystry umysł oraz spory potencjał intelektualny to zdecydowanie jego największe zalety. Jarosława cechuje także wyjątkowa wytrwałość i pewność siebie granicząca niestety z arogancją. Bardzo wiele wymaga on innych i uważa się za lepszego od pozostałych. To nie przysparza mu przyjaciół, a wręcz przeciwnie – zbyt często staje się przyczyną konfliktów, przez co ludzie tracą do niego zaufanie. Potrafi krytykować wszystkich dokoła, ponieważ jest sceptykiem i zbytnią wagę przywiązuje do doskonałości. Jeśli da się mu szansę, otworzy się na drugich oraz obdarzy prawdziwą przyjaźnią. Potrafi się uśmiechać i być optymistą.

Pochodzenie imienia Jarosław

Jarosław to imię pochodzenia starosłowiańskiego wywodzące się od słów jaro (ostry, surowy) i sław (sława, chwała). Imię oznacza: ten, który słynie z porywczości i siły, gwałtownego usposobienia.

Rodzina i miłość

O ile ma szansę złagodnieć i zostać przyjacielem, o tyle ciężej nawiązać mu dobre relacje w związku. Jarosław nie ufa ludziom, a już tym bardziej kobietom. Wynika to z jego lęku przed zranieniem i niedoskonałością. Otacza się na tyle twardą skorupą, iż nawet po przekonaniu się o szczerości czyichś uczuć, ciężko mu się otworzyć i okazać miłość. Ponieważ liczy się dla niego perfekcja, z trudem akceptuje ułomności drugiej osoby, związki nieidealne i porażki sercowe. Rzadko wobec tego zakłada rodzinę i lubi być sam. W roli rodzica nie odnajduje się w pełni – nie zna się na wychowywaniu dzieci, mimo iż ogólnie jest wobec nich opiekuńczy oraz troskliwy.

Imieniny Jarosława

Jarosław imieniny obchodzi 21, 25 stycznia, 25 lutego, 21, 25 kwietnia, 7 czerwca, 1 sierpnia, 27 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Jarosława jest 25 kwietnia.

Życie towarzyskie

Nie jest duszą towarzystwa i ciężko z nim wytrzymać. Jarosław zbyt często wywyższa się i za wiele wymaga od swych znajomych. Ma przez to niewielu przyjaciół, jeśli już ktoś odważy się na bycie jego przyjacielem. To bardzo zmienny i dość skomplikowany człowiek. Nie zawsze można zrozumieć jego postępowanie. Pomimo wielu talentów, dużej energii życiowej oraz entuzjazmu, zdarza mu się tracić poczucie rzeczywistości i gubić we własnych planach. Do tego jest sceptykiem i często zazdrości innym, zwłaszcza gdy osiągają w życiu więcej niż on sam. Za takie postępowanie większość ludzi go nie lubi. Warto jednak dać mu szansę, ponieważ z natury to człowiek otwarty na innych, pomocny, oddany i zawsze uśmiechnięty. Wyciągniętej dłoni nie odtrąci – obdarzy w zamian prawdziwą przyjaźnią i nieco złagodnieje.

Praca i kariera zawodowa

Bystry umysł, talent organizacyjny i konsekwencja – to główne zalety Jarosława. Jest to człowiek niezwykle przedsiębiorczy oraz ambitny, dzięki czemu wiele może w życiu osiągnąć. Cechują go ponad to wyjątkowa wytrwałość i pewność siebie granicząca niestety z arogancją. Jarosław posiada ogromny potencjał intelektualny, który potrafi wykorzystać, nieustannie doskonaląc siebie i zdobywając wiedzę. Niestety jednocześnie zbyt często dąży do despotycznego przewodzenia innym, a cel ma dla niego tak wielkie znaczenie, iż gotów jest posunąć się do działań niegodnych. Bywa nerwowy, gdy coś nie idzie po jego myśli. Potrafi krytykować wszystkich dokoła i często wchodzi w konflikty z kolegami z pracy. Stawia na perfekcję we wszystkim. Jest surowy i uważa się za lepszego od pozostałych. Przez swój trudny i bojowy charakter bywa niedoceniany w pracy, mimo wyjątkowej pracowitości.

Predyspozycje zawodowe

Jarosław dobrze poradzi sobie w takich dziedzinach jak: reklama i marketing, biznes, dziennikarstwo, handel oraz akwizycja.

Patroni Jarosława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Jarosław

Jarcio, Jareczek, Jarek, Jaro, Jarula, Jarulek, Jarunio, Jaruś

Formy obcojęzyczne

Jaroslaus (łac., niem.), Iaroslaos (gr.), Yaroslav (ang.), Iaroslav (fr.), Jaroslav (hiszp., ros., czes., słowac.), Jaroslao (wł.), Jaroslavas (litew.), Jaroszló (węg.)

Nazwiska pochodzące od imienia Jarosław

Jaros, Jarosiewicz, Jarosiński, Jarosławicz, Jarosławiec, Jarosławski, Jarosz, Jaroszek, Jaroszewicz, Jaroszewski, Jaroszyński

Znani imiennicy

Jarosław Dąbrowski – generał, dowódca wojsk
Jarosław Iwaszkiewicz – poeta o powieściopisarz
Jarosław Kaczyński – polityk
Jarosław Kret – dziennikarz telewizyjny
Jarosław Szlagowski – perkusista rockowy
Jarosław Śmietana – gitarzysta jazzowy
Jaroslav Hašek – pisarz czeski, autor przygód Szwejka
Jaroslav Heyrovský – czeski chemik, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii

Przysłowia i powiedzonka

Tak był wychowywany Jarek, że teraz chodzi jak szwajcarski zegarek.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.