Znaczenie imienia Izabela

Izabela to osoba bardzo dokładna i precyzyjna. Do tego jest świadomą swej wartości kobietą. Uczy skrupulatności innych, ceni i wymaga punktualności. Cechuje ją opanowanie, pozwalające stawiać czoła trudnym sytuacjom. Pracuje zawsze bardzo pilnie i poświęca się swoim ideałom. Niestety boi się ryzyka i zmian. W niektórych okolicznościach staje się dość agresywna, zwłaszcza gdy styka się z chamstwem, gruboskórnością i wandalizmem. Izabela to ekstrawertyczka, która uzewnętrznia swoje reakcje i łatwo przystosowuje się do otoczenia. Jest osobą jednocześnie obiektywną i subiektywną, ale nigdy egoistyczną! Odczuwa silną potrzebę dawania siebie innym, dlatego jest dobrą żoną i matką.

Pochodzenie imienia Izabela

Izabela jest to imię pochodzenia hiszpańsko-portugalskiego, od imienia Elżbieta (Bóg moją przysięgą) lub hebrajskiego imienia Jezabel (wywyższona przez Boga).

Rodzina i miłość

Miłość Izabeli także cechuje zorganizowanie i pewna surowość. Jest nieraz despotyczna i ma za wysokie wymagania wobec swojego partnera. Jeśli jednak zaufa i odda komuś swój czas – na pewno niczego im nie zabraknie. Izabela jest kobietą, która odczuwa silną potrzebę dawania siebie innym, dlatego jest opiekuńczą i troskliwą żoną oraz matką. Zdecydowanie realizuje się jako pani domu, który prowadzi na wysokim poziomie, w dostatku, a urządza go ze smakiem. Izabela ma bardzo dobry gust, nie tylko w kwestii wyboru partnera życiowego. Potrafi wydawać mnóstwo pieniędzy na luksusy, dlatego jej mąż również musi dbać o zapewnienie rodzinie stabilności materialnej.

Imieniny Izabeli

Izabela imieniny obchodzi 4 stycznia, 22, 23 lutego, 16 marca, 4, 8, 14 lipca, 31 sierpnia, 3, 10 września, 19 listopada, 9 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Izabeli jest 4 lipca.

Życie towarzyskie

Na szczęście nie jest egoistką! Ale są ludzie, którzy tak ją postrzegają, ponieważ Izabela wśród znajomych cieszy się z własnych osiągnięć i chętnie dzieli się swoimi sukcesami. Jest jednak taktowna, opanowana i otwarta na potrzeby innych. Łatwo dopasowuje się do środowiska, w którym przychodzi jej przebywać i jest urodzoną dyplomatką. Ma cechy wielkiej damy – postępuje według zasad dobrego zachowania, nie toleruje chamstwa, gruboskórności i wandalizmu. Ujmuje tym ludzi, ale na przyjaciół wybiera osoby naprawdę wyjątkowe. Posiada doskonałą pamięć i wykorzystuje ją w kontaktach z innymi – nie zapomni o żadnej okazji do sprawienia przyjaciołom radości! Chętnie także niesie pomoc i jest bardzo przydatna. Ludzie jednak nie zawsze mogą ją zrozumieć, ponieważ czasem zapomina o komunikacji słownej, a wymaga odczytywania jej myśli. Sama z resztą jest w tym bardzo dobra. Wszystkie drzwi, tak naprawdę, stoją przed nią otworem.

Praca i kariera zawodowa

Stanowcza, zorganizowana i świadoma swej wartości kobieta. Wybiera tylko drogi prowadzące do sukcesu i dostatku. Izabela nie lubi martwić się o sprawy doczesne, dlatego dąży do stabilizacji finansowej na wysokim poziomie. Jest obowiązkowa i dokładna w tym co robi. Niestety boi się ryzyka i zmian. Jeśli nie jest do czegoś przekonana – nie podejmie się tego! Ma w sobie coś z bohaterki – pracuje bardzo pilnie i poświęca się swoim ideałom. Nierzadko przypłaca to zdrowiem. Izabela stworzona jest do niesienia pomocy innym i w takich zawodach najlepiej się realizuje. Poza tym kocha szeroko pojętą kulturę oraz sztukę i zna się na modzie. Może być dobrym doradcą.

Predyspozycje zawodowe

Izabela sprawdzi się jako księgowa, inżynier, naukowiec oraz aktorka.

Patroni Izabeli

Święta Izabela Francuska – siostra św. Ludwika IX, króla Francji. Zasłynęła z umartwień i wielkiej pobożności.

Odmiany i zdrobnienia imienia Izabela

Bela, Belka, Belunia, Ilza, Iza, Izabelka, Izia, Izunia

Formy obcojęzyczne

Isabella (łac.), Isabel, Isabella, Isobel (ang.), Isa, Isabella, Isabelle (niem.), Isabelle (fr.).

Nazwiska pochodzące od imienia Izabela

Brak

Znani imiennicy

Izabella Cywińska – reżyser teatralny, polityk
Izabela I Katolicka (1451-1504) – królowa Kastylii i Aragonii
Izabella Scorupco – aktorka
Izabela Trojanowska – aktorka i piosenkarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.