Znaczenie imienia Irmina

Irmina to kobieta spokojna oraz opanowana. Nie lubi burzliwego życia, zmian ani nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ceni sobie stałość i porządek. Żyjąc, zachowuje stabilizację. Można polegać na jej zaangażowaniu, skupieniu, odpowiedzialności. Świetnie sprawdza się w kierowaniu zespołem ludzi, głównie mężczyzn. Jest do tego, kobietą zdecydowaną, ukierunkowaną na obrany cel. Sukcesy to dla niej największe szczęście. Często stara się podkreślić równość, a nawet wyższość kobiet nad płcią brzydszą. Dlatego w miłości bywa przebiegła i uszczypliwa, a w pracy dąży do osiągnięcia wysokiego stanowiska. Jest dobrą przyjaciółką, która chętnie pomaga i udziela porad, ratując bliskich z zawirowań życia.

Pochodzenie imienia Irmina

Irmina to imię żeńskie pochodzenia starogermańskiego. Imię to jest zdrobnieniem imion rozpoczynających się na Irm, a które to pochodzą od słowa irmen, co oznacza: czczony, szanowany.

Rodzina i miłość

W miłości Irmina bywa uszczypliwa i przebiegła. Nie traci głowy dla pierwszego lepszego mężczyzny, osypującego ją czułościami, prezentami i dowodami zakochania. Przyciąga uwagę płci przeciwnej, ale sprytnie posługuje się tym dla osiągnięcia własnych korzyści. Chętnie podkreśla wyższość kobiety nad płcią brzydszą. Prędzej to ona wykorzysta adoratora niż da się uwieść i zdobyć. Jest intrygantką, trzymającą wielbicieli na bezpieczny dystans. Trzeba nie lada wysiłku, aby ją uchwycić i ostateczni podbić jej serce. Można zyskać sporo – spokojny dom, opanowaną żonę i stabilność. Jej rodzina będzie funkcjonować jak w zegarku, oczywiście bez zbytniego despotyzmu!

Imieniny Irminy

Irmina imieniny obchodzi 18 września, 24 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Irminy jest 24 grudnia.

Życie towarzyskie

Irmina kieruje się w życiu spójnym systemem wartości, który nie podlega negocjacjom. Niewiele istnieje takich sytuacji, które zmusiłyby ją do weryfikacji własnych poglądów i przekonań. Życie stara się przejść w spokoju, nie jest jednak osobą zamkniętą w sobie i stroniącą od świata. To ekstrawertyczka, lubiąca kontakty towarzyskie i miło spędzony czas. Potrzebuje przyjaciół oraz trwałych relacji z ludźmi. Niemniej polega wyłącznie na sprawdzonych osobach, rzadko poszerzając grono swych bliskich znajomych. Przyjaciele cenią ją za spokój, opanowanie, dobre rady i pomoc w każdej sytuacji. Najbardziej pomocna jest wówczas, gdy u innych wszystko zaczyna się walić i następuje chaos.

Praca i kariera zawodowa

Irmina to kobieta spokojna i opanowana. Nie lubi burzliwego tempa pracy, zmian ani nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wybiera spokojne i stabilne miejsce zatrudnienia. Ceni sobie porządek, ład oraz przejrzyste i logiczne procedury. Można polegać na jej zaangażowaniu, skupieniu, odpowiedzialności. Jest przy tym kobietą zdecydowaną, ukierunkowaną na cel. Zmierza do realizacji ustalonych zadań wytrwale i nic nie jest w stanie jej przeszkodzić. Sukcesy po drodze są dla niej największym szczęściem. Powinna kierować zespołem ludzi, ponieważ świetnie jej to wychodzi. Stara się zawsze i wszędzie udowodnić, że jako kobieta jest równie wartościowym pracownikiem jak mężczyzna. Dlatego chętniej przewodzi w pracy kolegom.

Predyspozycje zawodowe

Z Irminy będzie znakomita pani domu, gastronom, administratorka lub katechetka.

Patroni Irminy

Św. Irmina z Oeren – benedyktynka frankijska żyjąca w VIII wieku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Irmina

Imcia, Imka, Irmeczka, Irminka, Irmunia

Formy obcojęzyczne

Brak

Nazwiska pochodzące od imienia Irmina

Brak

Znani imiennicy

Irmina Annusewicz – aktorka teatralna
Irmina Popławska – tenisistka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.