Znaczenie imienia Gustaw

Gustaw to urodzony planista! Ma milion pomysłów na minutę i chętnie dzieli się swoimi projektami z otoczeniem. Nie brak mu ambicji, ale brak wytrwałości oraz sił. Często zraża się już na początku, napotkawszy pierwsze przeszkody. Nieprzyzwyczajany do ciężkiej pracy, zaprzepaszcza swój potencjał. Na szczęście ma żywą intuicję, dzięki której odnajduje się w wielu sytuacjach. Spokojne i uporządkowane życie nie jest dla Gustawa. Zmiana kierunku studiów, pracy czy zawodu nie stanowią dla niego problemu. Ta kapryśna natura nie przysparza mu przyjaciół, tylko budzi kontrowersje. Raz jest duszą towarzystwa, a następnym razem zachowuje się jak mruk. Łatwo ulega wpływom silniejszych jednostek, tracąc obiektywizm.

Pochodzenie imienia Gustaw

Gustaw to imię męskie pochodzenia starogermańskiego. Wywodzi się od słów gund (walka) i stab (buława, laska). Imię to oznacza: ten, który podczas wojny sprawuje władzę.

Rodzina i miłość

Gustaw również do spraw sercowych podchodzi bardzo ambicjonalnie. Stara się za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej, przez co jego nadpobudliwość jest bardziej widoczna, a agresywne zachowania wzmagają się. W związku staje się zaborczy i władczy. Tu również nie potrafi zachować spokoju i równowagi. Jednego dnia targają nim namiętności, a następnego odcina się i chowa niczym w skorupie. Niestałość w postępowaniu i uczuciach przekłada się na seksualność Gustawa, nadając jego zachowaniu dość zniewieściały charakter. Ponadto ma problemy z ustaleniem granic oraz przyjęciem przejrzystego kodeksu moralnego.

Imieniny Gustawa

Gustaw imieniny obchodzi 10 marca, 6 czerwca, 2 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Gustawa jest 10 marca.

Życie towarzyskie

Kapryśna natura Gustawa nie przysparza mu zbyt wielu przyjaciół. Jego osobowość budzi kontrowersje. Raz jest bowiem duszą towarzystwa, a przy następnym spotkaniu zachowuje się jak mruk. Zaraża optymizmem i otwartością na świat a za chwilę zamyka się w sobie i staje agresywny. Zdarza się, iż sam gubi się we własnych uczuciach i reakcjach. Często waha się jak postąpić i nieraz idzie na kompromis nawet z własnym sumieniem. Łatwo ulega wpływom silniejszych jednostek, tracąc własny obiektywizm. Spokojne i uporządkowane życie nie jest dla niego, dlatego ciężko mu zdobyć oddanych przyjaciół i przywiązać się do nich.

Praca i kariera zawodowa

Prawdziwy planista, który bardzo chętnie dzieli się swoimi projektami z otoczeniem, niestety niewiele z tego realizując. Gustaw więcej mówi niż robi i ma milion pomysłów na minutę. Nie brak mu ambicji, ale nie posiada wystarczająco siły oraz wytrwałości. Zraża się często już na samym początku, napotkawszy na pierwsze przeszkody. Unika trudności. Natura nie poskąpiła mu talentów i możliwości intelektualnych, ale nieprzyzwyczajany od małego do ciężkiej pracy, łatwo zaprzepaszcza swój potencjał. Z reguły wie, jak rozkładają się wpływy wokół i potrafi na tym bazować. Wrodzona nadpobudliwość i nerwowość sprawiają, iż nie waha się beztrosko zmieniać miejsc zatrudnienia, a nawet zawodu na całkiem inny. Ma bardzo żywą intuicję, dzięki której odnajduje się w wielu sytuacjach. Potrafi przy tym ogarnąć jednym spojrzeniem całość sytuacji i pojąć problem. Niestety zbyt często lekceważy szczegóły. Nastawiony jest na zdobycie uznania i uwielbienia tłumu. Jeśli nauczy się sam wytyczać sobie szlak i twardo nim podążać – sukces murowany!

Predyspozycje zawodowe

Gustaw świetnie sprawdzi się w zawodach artystycznych takich jak malarz, rzeźbiarz, plastyk lub dekorator. Może być z niego również świetny mechanik.

Patroni Gustawa

Św. Gustaw (810-890) – zakonnik szwedzki. Razem ze św. Oskarem odbywał podróże misyjne po Skandynawii. Później aż do śmierci prowadził życie pustelnicze.

Odmiany i zdrobnienia imienia Gustaw

Gucio, Gusiek, Gustawek, Gustawo, Gustawus, Gustek, Gusti, Gustuś, Gutek, Gutuś

Formy obcojęzyczne

Gustavus (łac.), Gustav (ogólnie przyjęta forma), Gustave, Gustavus (ang.), Gustave (fr.), Gustavo (hiszp., wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Gustaw

Gustakowski, Gustanowicz, Gustawiak, Gustawowicz, Gustawowski, Gustawski, Gustkiewicz, Gustkowicz, Gustkowski, Gustowiak, Gustowicz, Gustowski

Znani imiennicy

Gustaw Herling-Grudziński – pisarz
Gustaw Holoubek – aktor
Gustaw Morcinek – pisarz
Gustave Eiffel – francuski konstruktor słynnej wieży w Paryżu

Przysłowia i powiedzonka

Na święty Gustaw kopy w polu ustaw.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.