Wielka Księga Imion

Znaczenie imienia Mariusz

Mariusz jest dynamicznym i aktywnym mężczyzną. Zawsze znajduje się w centrum zdarzeń i nie lubi, gdy coś go omija. Pracuje, aby działać i imponować. Posiada uzdolnienia artystyczne oraz wyjątkową inteligencję i w mig chwyta każde zagadnienie. Często bierze na siebie odpowiedzialność za projekty. Bardzo lubi doradzać innym. Zazwyczaj jest pracowity i przedsiębiorczy. W kontaktach towarzyskich nie przywiązuje wagi do trwałych znajomości i bywa wścibski. Jego wadą jest zbyt wielka duma. Potrzebuje aprobaty. Zdarza mu się przez to robić z siebie pośmiewisko. Mimo to jest uroczym i pożądanym towarzyszem zabaw. Z czasem dąży do spokoju i ustatkowania.

Pochodzenie imienia Mariusz

Mariusz jest to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia boga wojny Marsa lub nazwy rzymskiego rodu Mariaszów.

Rodzina i miłość

Z wiekiem Mariusz coraz większą wagę przywiązuje do spokojnego i udanego życia rodzinnego. Od dziecka powinien być jednak odpowiednio wychowywany, aby nie popaść w przypisany jego naturze narcyzm. Wówczas marzenia o własnym rodzinnym gniazdku mogą się nie ziścić. Powinien uprawiać jakiś męski sport i prowadzić racjonalny tryb życia. Trzeba uważać, aby nie podporządkował swego życia jedynie kaprysom uczuciowym. Mariusz posiada niestety chwiejną naturę, a zmysłowość przysparza mu niemałych problemów. Jeśli przezwycięży niebezpieczeństwa swego charakteru będzie świetnym małżonkiem i ojcem zapewniającym rodzinie bezpieczeństwo. Jednak uwaga – na zawsze pozostanie zaborczy!

Życie towarzyskie

Ponieważ Mariusz lubi, jak wokół niego wiele się dzieje, toteż nie stroni od towarzystwa. Nie przywiązuje jednak wagi do trwałych znajomości – wokół niego nieustannie muszą zachodzić jakieś zmiany. Pragnie uczestniczyć w życiu całego świata i wydaje się nazbyt wścibski. Nie jest jednak po prostu ciekawski – Mariusz pragnie doradzać, pomagać, wspierać, aby czuć się potrzebnym i wartościowym człowiekiem. Jego wadą jest zbyt wielka duma i potrzeba aprobaty. Zdarza mu się przez to robić z siebie pośmiewisko. Bywa także egocentrykiem i niełatwo się z nim przyjaźnić. Mimo to jest uroczym towarzyszem zabaw, lubi wystawne przyjęcia, oryginalne dania, plotki i obmawianie.

Praca i kariera zawodowa

Mariusz jest dynamicznym i aktywnym mężczyzną. Zawsze znajduje się w centrum akcji i nie lubi, gdy coś go omija. Pracuje, aby działać i imponować. Posiada wyjątkową inteligencję i w mig chwyta każde zagadnienie. Żadne skomplikowane operacje myślowe nie stanowią dla niego problemu. Lubi doradzać, brać czynny udział w podejmowaniu decyzji, być odpowiedzialnym za projekty lub przedsięwzięcia. Do tego zazwyczaj jest pracowity i przedsiębiorczy. Angażuje się w pracę tylko, jeśli ta daje mu satysfakcję i spełnienie. Posiada uzdolnienia artystyczne, często interesuje się teatrem, muzyką, modą, grafiką lub tańcem, dlatego pociągają go zawody twórcze. Chętnie połączyłby przyjemne z pożytecznym.

Predyspozycje zawodowe

Mariusz powinien wykonywać tylko takie prace, które go pasjonują – w przeciwnym wypadku długo nie popracuje.

Imieniny Mariusza

Mariusz imieniny obchodzi 19 stycznia, 4, 9 lutego, 22 sierpnia, 21 września, 3 listopada, 31 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mariusza jest 19 stycznia.

Patroni Mariusza

Św. Mariusz – zginął śmiercią męczeńską za panowania Dioklecjana wraz z żoną Martą oraz dziećmi.

Odmiany i zdrobnienia imienia Mariusz

Mariuszek, Marius, Mario

Formy obcojęzyczne

Marius, Mario, Marij (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Mariusz

Mariuszyc, Mariuszycz, Marjuszycz

Znani imiennicy

Mariusz Czajka – aktor
Mariusz Czerkawski – hokeista
Mariusz Szczygieł – dziennikarz i prezenter telewizyjny
Mariusz Zaruski (1867-1941) – generał, taternik i żeglarz

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Mariusz

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.