Wielka Księga Imion

Imiona na literę W

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę W. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę W!

Znalezionych imion: 12

Wacław

Wacław jest to imię pochodzenia czeskiego, które powstało od słów większy i sława. Oznacza tego, który zdobędzie więcej sławy. (Znaczenie imienia Wacław)

Waldemar

Waldemar to imię pochodzenia staroniemieckiego wywodzące się od słów waltan (panować) i mari (sławny). Oznacza sławnego władcę lub tego, który zyskał sławę przez swe panowanie. (Znaczenie imienia Waldemar)

Weronika

Weronika jest to imię pochodzenia greckiego lub bizantyjskiego, od słów phero (nieść) i nike (zwycięstwo). Tradycyjnie wywodzi się również od greckiego określenia iere eikon (święte oblicze), co związane jest z biblijnym przekazem o tzw. chuście św. Weroniki. (Znaczenie imienia Weronika)

Wiesław

Wiesław to imię słowiańskie o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Prawdopodobnie wywodzi się od staropolskich imion Więsław, Więcesław i Wielisław. Imię to może oznaczać mężczyznę, który docenia osiągniętą sławę lub głosi sławę. (Znaczenie imienia Wiesław)

Wiesława

Wiesława to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego. Jest to żeński odpowiednik imienia Wiesław. Oznacza: ta, która jest sławna lub głosi sławę. (Znaczenie imienia Wiesława)

Wiktor

Imię Wiktor pochodzi od łacińskiego słowa victor co oznacza: zwycięzca. (Znaczenie imienia Wiktor)

Wiktoria

Imię Wiktoria jest żeńską formą imienia Wiktor. (Znaczenie imienia Wiktoria)

Wioletta

Wioletta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego. Wywodzi się od słowa violetta co oznacza: kwiat fiołka. (Znaczenie imienia Wioletta)

Witold

Witold to imię pochodzenia litewskiego wywodzące się od imienia Vytautas, które powstało z połączenia słów vyti (grzać) i tauta (lud). Imię to oznacza tego, który osłania swój lud lub przewodzi ludowi. (Znaczenie imienia Witold)

Władysław

Władysław to imię pochodzenia słowiańskiego, które pierwotnie zapisywano jako Włodzisław. Wywodzi się ono od słów włodzi (włada, rządzi, panuje) i slaw (sława) co oznacza tego, który zawładnął sławą. (Znaczenie imienia Władysław)

Włodzimierz

Włodzimierz to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Składa się ze słów Włodzi- (panuje) i -mierz, które pochodzi od dawnego -mir (pokój). Pierwotną formą tego imienia jest Włodzimir. Imię to oznacza: dzielnego władcę, który zyskał sławę i pokój przez swoje władanie. (Znaczenie imienia Włodzimierz)

Wojciech

Wojciech jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Oznacza: wojak przynoszący pociechę lub wojownik, któremu walka sprawia radość. (Znaczenie imienia Wojciech)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.