Wielka Księga Imion

Imiona na literę T

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę T. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę T!

Znalezionych imion: 6

Tadeusz

Tadeusz to imię pochodzenia aramejskiego i oznacza mężczyznę sprytnego, odważnego. Imię to jest znane już od czasów biblijnych. (Znaczenie imienia Tadeusz)

Tamara

Tamara to imię żeńskie pochodzące od hebrajskiego słowa tamar, które oznacza: palma daktylowa. (Znaczenie imienia Tamara)

Tatiana

Tatiana to imię żeńskie, które powstało z przekształcenia rosyjskiego imienia Tacjana. (Znaczenie imienia Tatiana)

Teodor

Teodor to imię męskie pochodzenia greckiego, które powstało od słów theos (bóg) i doron (dar). Oznacza: darowany przez Boga. (Znaczenie imienia Teodor)

Teresa

Teresa jest to imię pochodzenia najprawdopodobniej greckiego, od nazwy wyspy Tera (dziś Thira lub Santoryn) lub od słowa thera (polowanie, zdobycz, dziczyzna). Oznacza: pochodząca z wyspy Tera lub amatorka polowania na dziczyznę. (Znaczenie imienia Teresa)

Tomasz

Tomasz jest to imię pochodzenia aramejskiego, od słowa toma (podwójny, bliźniak). W Polsce nadawane jest od XII wieku. (Znaczenie imienia Tomasz)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.