Wielka Księga Imion

Imiona na literę S

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę S. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę S!

Znalezionych imion: 15

Sabina

Sabina jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy plemion sabelskich, Sabinów (środkowa Italia). (Znaczenie imienia Sabina)

Sandra

Sandra jest to imię żeńskie pochodzenia włoskiego, będące skróconą formą imienia Aleksandra. (Znaczenie imienia Sandra)

Sara

Sara to imię żeńskie pochodzące od hebrajskiego słowa sarah, które oznacza: księżniczka. (Znaczenie imienia Sara)

Sebastian

Sebastian to imię pochodzenia greckiego, od słowa sebastos co oznacza: dostojny, czcigodny, znakomity. Imię to oznacza człowieka ogólnie szanowanego lub mieszkańca Sebasty. (Znaczenie imienia Sebastian)

Seweryn

Seweryn to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które powstało od słowa severus (surowy, srogi, poważny).Imię to oznacza mężczyznę o surowym i srogim charakterze. (Znaczenie imienia Seweryn)

Sławomir

Sławomir to imię staropolskie, złożone z członów Sławo- (sława, sławić) i -mir (pokój, spokój, dobro). Imię to oznacza: ten, który zdobywa sławę poprzez pokój, pokojowe zachowanie. (Znaczenie imienia Sławomir)

Sonia

Sonia to imię żeńskie będące rosyjskim zdrobnieniem imienia Zofia, które pochodzi od greckiego słowa sophia oznaczającego mądrość. (Znaczenie imienia Sonia)

Stanisław

Stanisław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który jest sławą swego rodu lub sławny z racji posiadania pięknego stanu, czyli domu. (Znaczenie imienia Stanisław)

Stanisława

Stanisława jest to żeńska forma imienia Stanisław. Imię to pochodzi z języka staropolskiego i oznacza: stań się sławną. (Znaczenie imienia Stanisława)

Stefan

Stefan to imię pochodzenia greckiego, które powstało od słowa stephanos (wieniec, korona). Imię to oznacza mężczyznę nagrodzonego wieńcem (symbolem zwycięstwa). (Znaczenie imienia Stefan)

Stefania

Stefania to żeńska forma imienia Stefan. Jest to imię pochodzenia greckiego, które powstało od słowa stephanos (wieniec, korona). (Znaczenie imienia Stefania)

Stella

Stella to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza gwiazdę lub kobietę, która dla innych ma lśnić jak gwiazda. (Znaczenie imienia Stella)

Sylwester

Sylwester to imię pochodzenia łacińskiego i wywodzi się od słowa silvestris oznaczającego: „człowiek żyjący w lesie”, „dziki”. (Znaczenie imienia Sylwester)

Sylwia

Sylwia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa silvius (leśny, dziki, żyjący w lesie). Kojarzone również z nazwą rzymskiego rodu Sylwiuszów. (Znaczenie imienia Sylwia)

Szymon

Szymon jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słów szim on (Bóg wysłuchał). (Znaczenie imienia Szymon)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.