Wielka Księga Imion

Imiona na literę R

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę R. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę R!

Znalezionych imion: 12

Radosław

Radosław jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który chce zdobyć sławę lub radosny i sławny. (Znaczenie imienia Radosław)

Rafał

Rafał jest to imię pochodzenia hebrajskiego, a tłumaczy się je – Bóg uzdrawia. (Znaczenie imienia Rafał)

Regina

Regina to imię żeńskie pochodzące od łacińskiego słowa regina (królowa) i oznacza kobietę dumną i wyniosłą jak królowa. (Znaczenie imienia Regina)

Remigiusz

Remigiusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa remigium (wiosło) i oznacza mężczyznę wyrabiającego wiosła. (Znaczenie imienia Remigiusz)

Renata

Imię Renata pochodzi męskiej formy imienia Renat. (Znaczenie imienia Renata)

Robert

Robert jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od imion Rodebert, Rupert, Ruprecht, Rupprecht, składających się ze słów hrod (sława, chwała) i beraht (błyszczący). Oznacza: sławny, znakomity zdobytą sławą. (Znaczenie imienia Robert)

Roksana

Roksana to imię pochodzenia perskiego, które oznacza jutrzenkę lub kobietę promienistą, jaśniejącą. (Znaczenie imienia Roksana)

Roman

Roman to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa romanus (rzymski). Oznacza osobę pochodzącą z Rzymu oraz posiadającą cnoty cechujące prawdziwego Rzymianina. (Znaczenie imienia Roman)

Róża

Róża to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa rosa (róża) i oznacza kobietę delikatną i piękną jak róża. (Znaczenie imienia Róża)

Rozalia

Rozalia to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Prawdopodobnie powstało od słów rosa (róża) i lilium (lilia). (Znaczenie imienia Rozalia)

Rudolf

Rudolf to imię męskie pochodzenia staroniemieckiego, które wywodzi się od słów hrod (sława, chwała) i wolf (wilk). Oznacza mężczyznę sławnego, walecznego jak wilk. (Znaczenie imienia Rudolf)

Ryszard

Ryszard to imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów richi (bogaty, potężny) i hart (silny, mocny). Imię to oznacza tego, który jest potężny, bogaty i sprawuje silną władzę. (Znaczenie imienia Ryszard)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.