Wielka Księga Imion

Imiona na literę K

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę K. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę K!

Znalezionych imion: 19

Kacper

Imię Kacper pochodzi z języka perskiego (Gathaspar) i oznacza skarbnika. (Znaczenie imienia Kacper)

Kajetan

Kajetan to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa Caietanus i oznacza osobę pochodzącą z miasta Kajety, położonego na północ od Neapolu. (Znaczenie imienia Kajetan)

Kamil

Kamil jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy znanego rzymskiego rodu Camilli. Łacińskie camillus oznacza dosłownie: szlachetny chłopiec lub urodzony z wolnych rodziców, szlachetny. (Znaczenie imienia Kamil)

Kamila

Kamila to żeńska forma imienia Kamil. Pochodzi od łacińskiego słowa camillus i oznacza osobę szlachetnie urodzoną. W Polsce występuje od XVIII wieku. (Znaczenie imienia Kamila)

Karina

Karina to imię żeńskie będące zdrobniałą formą imienia Katarzyna. Według niektórych źródeł imię to pochodzi od włoskiego wyrazu carina co oznacza: miła. (Znaczenie imienia Karina)

Karol

Karol jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna) lub skandynawskiego – oznaczałoby wówczas człowiek prosty, chłop. Imię to nosił słynny król Franków, Karol Wielki, od którego wywodzą się słowiańskie słowa oznaczjące panującego: król (pol.), král (czes.), kralj (serb., chorw.). (Znaczenie imienia Karol)

Karolina

Karolina jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna). Oznacza: wierna małżonkowi, oddana domowi. (Znaczenie imienia Karolina)

Katarzyna

Katarzyna jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa katharos i oznacza: czysta, dziewicza, bez skazy. W Polsce występuje od XIII wieku. (Znaczenie imienia Katarzyna)

Kazimiera

Kazimiera to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego. Jest to żeńska forma imienia Kazimierz. Imię to oznacza kobietę, która nie daje spokoju swoim wrogom. (Znaczenie imienia Kazimiera)

Kazimierz

Kazimierz to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Wywodzi się od słów kazi (niszczyć) i mir (pokój). Oznacza mężczyznę, który niszczy pokój lub sławę wrogów. (Znaczenie imienia Kazimierz)

Kinga

Kinga jest to imię pochodzenia węgierskiego, wywodzące się od imienia Kunegunt (przeksztalcenie niemieckiego im. Kunegunda). (Znaczenie imienia Kinga)

Klaudia

Klaudia jest to imię, które pochodzi od męskiego imienia Klaudiusz. (Znaczenie imienia Klaudia)

Klaudiusz

Klaudiusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów lub od słowa claudus (kulawy, niepewny). Imię to oznacza tego, który jest pozbawiony pewności siebie. (Znaczenie imienia Klaudiusz)

Kleopatra

Kleopatra to imię żeńskie pochodzenia greckiego wywodzące się od słów kleos (sława) i pater (ojciec). Oznacza ono: ojcowa duma, sława. (Znaczenie imienia Kleopatra)

Konrad

Konrad jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów kuoni (śmiały) i rad (rada). Oznacza: odważny, skory w udzielaniu rad innym. (Znaczenie imienia Konrad)

Kornelia

Kornelia jest to żeńska forma imienia Kornel, które pochodzi od nazwy znanego rzymskiego rodu Korneliuszów (Cornelius). (Znaczenie imienia Kornelia)

Krystian

Krystian to imię pochodzenia grecko-łacińskiego wywodzące się od słów Christianus, Cristianus. Imię to oznacza: należący do Chrystusa. (Znaczenie imienia Krystian)

Krystyna

Krystyna jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa Christinus co znaczy Chrystusowy. (Znaczenie imienia Krystyna)

Krzysztof

Krzysztof jest to imię pochodzenia greckiego, od słów Christos (Chrystus) i phero (nieść). Oznacza: niosący (w sobie), wyznający Chrystusa. (Znaczenie imienia Krzysztof)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.