Wielka Księga Imion

Imiona na literę I

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę I. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę I!

Znalezionych imion: 9

Iga

Iga to imię będące skróconą formą imienia Jadwiga. Obecnie imię to funkcjonuje jako samodzielna forma. (Znaczenie imienia Iga)

Ignacy

Ignacy to imię pochodzenia łacińskiego wywodzące się od słowa ignis (ogień). Imię to oznacza mężczyznę o płomiennym sercu. (Znaczenie imienia Ignacy)

Igor

Imię Igor prawdopodobnie pochodzi od skandynawskiego imienia Ingwar, które wywodzi się od słów Ingwo (bóstwo skandynawskie) i wari (stróż, obrońca). Możliwe jest także pochodzenie słowiańskie od słów igo (jarzmo, niewola) i gore (pali się) – oznacza to osobę, którą niewola pali, niszczy, zamęcza. (Znaczenie imienia Igor)

Ilona

Ilona to imię, które podobnie jak Helena pochodzi od greckiego słowa helene i selene, co oznacza księżyc. (Znaczenie imienia Ilona)

Irena

Imię Irena pochodzi od greckiego słowa eirene (pokój) i oznacza osobę niosącą pokój. (Znaczenie imienia Irena)

Ireneusz

Ireneusz jest to imię pochodzenia greckiego od słowa eirene, które oznacza spokój. (Znaczenie imienia Ireneusz)

Irmina

Irmina to imię żeńskie pochodzenia starogermańskiego. Imię to jest zdrobnieniem imion rozpoczynających się na Irm, a które to pochodzą od słowa irmen, co oznacza: czczony, szanowany. (Znaczenie imienia Irmina)

Iwona

Iwona jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słowa iwa (łuk z drzewa cisowego). (Znaczenie imienia Iwona)

Izabela

Izabela jest to imię pochodzenia hiszpańsko-portugalskiego, od imienia Elżbieta (Bóg moją przysięgą) lub hebrajskiego imienia Jezabel (wywyższona przez Boga). (Znaczenie imienia Izabela)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.