Wielka Księga Imion

Imiona na literę H

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę H. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę H!

Znalezionych imion: 7

Halina

Halina to imię utworzone od imienia Helena, które pochodzi z języka greckiego, a oznacza blask, jasność, pochodnię. (Znaczenie imienia Halina)

Hanna

Imię Hanna funkcjonuje jako odmiana imienia Anna. Pochodzi ono od hebrajskiego słowa Chana czyli „wdzięk, łaska” i oznacza osobę pełną łaski. (Znaczenie imienia Hanna)

Helena

Helena to imię pochodzenia greckiego, od słów hele (blask), helane (pochodnia) lub selene (księżyc). Nazwą helene określano również kosz trzcinowy niesiony w procesji podczas święta zwanego helenoforiami. (Znaczenie imienia Helena)

Henryk

Henryk to imię pochodzenia starogermańskiego. Wywodzi się od słów heim (dom) i richi (bogaty, potężny). Imię to oznacza: właściciel bogatego domu lub władca bogatego kraju. (Znaczenie imienia Henryk)

Herbert

Herbert to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów heri (lud, wojsko) i beraht (błyszczący, wyróżniający się). Imię to oznacza: ten, który wyróżnia się w wojsku lub pośród ludu. (Znaczenie imienia Herbert)

Hilary

Hilary to imię pochodzenia łacińskiego wywodzące się od słowa hilaris (wesoły, pogodny). Oznacza osobę wesołą, o pogodnym usposobieniu. (Znaczenie imienia Hilary)

Hubert

Hubert jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów hugu (duch, dowcip) i beracht (jaśniejący, błyszczący). Oznacza osobę, którą charakteryzuje bystry umysł i poczucie humoru. (Znaczenie imienia Hubert)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.