Wielka Księga Imion

Imiona na literę G

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę G. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę G!

Znalezionych imion: 6

Gabriel

Gabriel jest to imię hebrajskie, pochodzi od słów geber (mężczyzna, męski) i el (boży). Imię to oznacza wojownika, męża Bożego. (Znaczenie imienia Gabriel)

Gabriela

Gabriela to żeńska forma imienia Gabriel. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza wojownika Bożego. (Znaczenie imienia Gabriela)

Gerard

Gerard to imię męskie pochodzenia starogermańskiego. Wywodzi się od słów ger (oszczep) i hart (silny, odważny). Imię to oznacza mężczyznę odważnego, oszczepnika lub sprawującego władzę (oszczep obok berła symbolizował władzę). (Znaczenie imienia Gerard)

Grażyna

Grażyna to imię pochodzenia litewskiego, od słowa grażus (piękna). (Znaczenie imienia Grażyna)

Grzegorz

Grzegorz jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa grêgorikós (czuwający, czujny). Oznacza: czujny, gorliwy, ale i gotowy do nocnego czuwania i modlitw. (Znaczenie imienia Grzegorz)

Gustaw

Gustaw to imię męskie pochodzenia starogermańskiego. Wywodzi się od słów gund (walka) i stab (buława, laska). Imię to oznacza: ten, który podczas wojny sprawuje władzę. (Znaczenie imienia Gustaw)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.