Wielka Księga Imion

Imiona na literę F

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę F. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę F!

Znalezionych imion: 8

Fabian

Fabian to imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa faba (bób). Oznacza mężczyznę, który zajmuje się uprawą lub sprzedażą bobu. (Znaczenie imienia Fabian)

Felicja

Felicja to imię pochodzenia łacińskiego od słowa felix – łaskawy, szczęśliwy, życzliwy. (Znaczenie imienia Felicja)

Feliks

Feliks to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa felix (szczęśliwy, życzliwy) i oznacza człowieka szczęśliwego lub życzliwego w stosunku do innych. (Znaczenie imienia Feliks)

Ferdynand

Ferdynand to imię pochodzenia staroniemieckiego. Powstało z połączenia słów fridu (opieka, obrona) i nand (śmiały). Oznacza śmiałego obrońcę lub mężczyznę śmiało dążącego do pokoju. (Znaczenie imienia Ferdynand)

Filip

Filip jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa filihippos (kochający konie lub znawca koni). (Znaczenie imienia Filip)

Franciszek

Franciszek to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słowa frank (wolny) i oznacza człowieka wolnego, z plemienia Franków. Pierwszy raz imię to nosił św. Franciszkowi z Asyżu. Jego matka była Francuzką i nazywała syna Francesco co po włosku oznacza Francuzik. (Znaczenie imienia Franciszek)

Franciszka

Franciszka to imię żeńskie będące odpowiednikiem męskiego imienia Franciszek. (Znaczenie imienia Franciszka)

Fryderyk

Fryderyk to imię męskie pochodzenia germańskiego i wywodzi się od słów fridu (obrona, opieka) oraz richi (możny, bogaty, potężny). Imię oznacza: ten, który jest w stanie obronić innych albo władca pokoju. (Znaczenie imienia Fryderyk)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.