Wielka Księga Imion

Imiona na literę C

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę C. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę C!

Znalezionych imion: 7

Cecylia

Cecylia jest to imię, które pochodzi od łacińskiego słowa caecus, które oznacza: ciemny, ślepy, wątpliwy. Nawiązuje do nazwy rzymskiego rodu Caecilius lub Caecilianus. (Znaczenie imienia Cecylia)

Celina

Celina jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa caelum (niebo); również skrót od imienia Marcelina. (Znaczenie imienia Celina)

Cezary

Cezary jest to imię pochodzenia łacińskiego, prawdopodobnie od słowa caedere (ciąć, wycinać), co miało oznaczać: wycięty z łona matki (stąd pojęcie „cesarskie cięcie”) lub słowa caesaries (kędzierzawy, o bujnych włosach). (Znaczenie imienia Cezary)

Cyprian

Cyprian jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa Kyprios (cypryjski). Pierwotnie oznaczało osobę rodem z Cypru. (Znaczenie imienia Cyprian)

Cyryl

Cyryl to imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa kyrios (pan, władca) i oznacza: pański, należący do Pana. (Znaczenie imienia Cyryl)

Czesław

Czesław jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który ma czcić sławę, dobrą cześć albo zasługujący na cześć i sławę. (Znaczenie imienia Czesław)

Czesława

Czesława to żeńska forma imienia Czesław. Imię wywodzi się z połączenia starosłowiańskich słów: cześć i sława i może oznaczać osobę, która oczekuje sławy. (Znaczenie imienia Czesława)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.