Wielka Księga Imion

Imiona na literę B

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę B. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę B!

Znalezionych imion: 19

Barbara

Barbara to imię pochodzenia greckiego, od słowa barbaros (barbarzyński, niegrecki, obcy). (Znaczenie imienia Barbara)

Bartłomiej

Bartłomiej to imię pochodzenia aramejskiego. Wywodzi się od słów: bar (syn) i tholomai – co jest imieniem męskim oznaczającym oracz lub wojownik. Znaczeniem imienia Bartłomiej to: syn oracza lub syn wojownika. (Znaczenie imienia Bartłomiej)

Bartosz

Bartosz to polska, skrócona forma imienia Bartłomiej. Może także pochodzić od staropolskiego imienia Bartodziej lub słowa bartnik. (Znaczenie imienia Bartosz)

Beata

Beata to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa beata (błogosławiona, szczęśliwa). Oznacza osobę, której się szczęści, dobrze wiedzie lub która jest bogata. (Znaczenie imienia Beata)

Benedykt

Benedykt to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa benedictus (błogosławiony) lub od benedico (mówić o kimś dobrze, życzliwie, chwalić go). Imię oznacza osobę błogosławioną lub taką, o której dobrze się mówi i dobrze się jej życzy. (Znaczenie imienia Benedykt)

Beniamin

Beniamin to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające: syn południa lub syn prawicy. Imię Beniamin jest też synonimem słowa najmłodszy, ponieważ w Biblii Beniamin był ostatnim dzieckiem Jakuba i Racheli. Z tego też powodu najmłodsze dziecko często nazywa się beniaminkiem. (Znaczenie imienia Beniamin)

Berenika

Berenika to imię żeńskie pochodzenia greckiego, które wywodzi się od słów phere (przynosić) i nike (zwycięstwo). Imię to oznacza kobietę niosącą zwycięstwo. (Znaczenie imienia Berenika)

Bernadeta

Bernadeta to imię pochodzenia staro-niemieckiego: bero, Bern – niedźwiedź i hart – silny. (Znaczenie imienia Bernadeta)

Bernard

Bernard to imię męskie pochodzenia staroniemieckiego. Wywodzi się od słów bero, bern (niedźwiedź) i hart (silny). Oznacza mężczyznę silnego jak niedźwiedź. (Znaczenie imienia Bernard)

Blanka

Blanka jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa blankus (biały, jasny), lub z romańskiego. (Znaczenie imienia Blanka)

Błażej

Błażej pochodzi od łacińskiego słowa blatio (gadać, paplać) i oznacza gadułę lub człowieka błagającego, modlącego się. (Znaczenie imienia Błażej)

Bogdan

Bogdan to imię męskie pochodzenia starosłowiańskiego, które wywodzi się od wyrazów Bóg i Dan (dany). Imię to oznacza: dany od Boga lub Bogu oddany. (Znaczenie imienia Bogdan)

Bogumił

Bogumił to imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Powstało z połączenia wyrazów Bog (Bóg) oraz mił (miły). Imię to oznacza: miły Bogu lub miłujący Boga. (Znaczenie imienia Bogumił)

Bogusław

Imię Bogusław jest pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza: ten, który sławi Boga. (Znaczenie imienia Bogusław)

Bogusława

Bogusława to imię pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza: ta, która sławi Boga. Jest to żeńska forma imienia Bogusław. (Znaczenie imienia Bogusława)

Bolesław

Bolesław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: bardzo sławny lub ten, który ma zdobyć większą sławę. (Znaczenie imienia Bolesław)

Borys

Borys to imię męskie pochodzenia starosłowiańskiego. Powstało jako skrót od wcześniej funkcjonującego imienia Borysław, które to oznacza: waleczny i sławny. (Znaczenie imienia Borys)

Bożena

Bożena to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: obdarowana przez Boga lub darowana od Boga. (Znaczenie imienia Bożena)

Bronisław

Bronisław to imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Składa się z członów broni (bronić, strzec) i sław (sława) co znaczy: ten, kto broni sławy. Imię to było dumnie noszone przez słowiańskich rycerzy średniowiecznych. (Znaczenie imienia Bronisław)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.