Imiona na literę A

Interesuje Cię pochodzenie i znaczenie imion na literę A? Tutaj możesz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o imionach na literę A. Poznaj charakter osób noszących imiona na literę A i wybierz odpowiednie imię dla swojego dziecka!

Znalezionych imion: 15

Ada

Ada to kobieta z klasą. Wzbudza sympatię, jest obiektywna, pewna siebie i władcza. Często wybucha, sprzecza się, upiera się przy swoim zdaniu i lubi odmawiać. Jest niestrudzona w swych dążeniach, nie oszczędza się i przepracowuje. [...] (Znaczenie imienia Ada)

Adam

Adam to mężczyzna zdyscyplinowany i poważny. Posiada raczej sztywne i konserwatywne poglądy. W życiu stawia na niezależność, konkrety oraz prostotę. Skrupulatnie wszystko zaplanuje i gwarantuje idealne wykonanie powierzonych mu zadań. Na nim można polegać, choć [...] (Znaczenie imienia Adam)

Adrian

Adrian to mężczyzna opanowany i cierpliwy. Potrafi osiągnąć zamierzony cel. Zanim jednak podejmie decyzję, dziesięć razy się zastanowi. Wykona bardzo dokładny bilans możliwych zysków i strat. To typowy flegmatyk, stroniący od energicznych zajęć. Działa bardzo [...] (Znaczenie imienia Adrian)

Agata

Agata to choleryczka – wybuchowa i nieustępliwa. Posiada jednak wielkie serce i ogromną wrażliwość na potrzeby bliźnich. Praca dla Agaty to pole walki, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone – jest bardzo kreatywna i twórcza. Nie [...] (Znaczenie imienia Agata)

Agnieszka

Agnieszka jest ruchliwa i nie może zbyt długo usiedzieć w miejscu. Sprawia wrażenie pewnej siebie, jednak często jest to tylko wrażenie. Zawsze angażuje się w to, co robi, a każde niepowodzenie silnie przeżywa. Jest do [...] (Znaczenie imienia Agnieszka)

Aleksander

Aleksander jest pracowity, ale ma skłonności do prowadzenia wygodnego życia, zażywania rozkoszy i przyjemności, co powoduje, iż lubi leniuchować. Wie jednak, kiedy się wycofać z uśmiechem, a kiedy podjąć walkę. W swych dążeniach jest wytrwały [...] (Znaczenie imienia Aleksander)

Aleksandra

Aleksandra to kobieta pełna wdzięku, której trudno się oprzeć. Ma mnóstwo pomysłów, a przez to skłonności do wplątywania się w kłopoty, z których potem ciężko jej wybrnąć. Osoby z jej otoczenia mogą być często przerażone [...] (Znaczenie imienia Aleksandra)

Alicja

Alicja to zaradna i twórcza kobieta. Jest silna i ambitna, ale nie walczy o pozycję zawodową i sukcesy. Praca nie jest dla niej najważniejsza. Wybiera zawody oparte na współpracy z ludźmi i niesieniu pomocy innym. [...] (Znaczenie imienia Alicja)

Andrzej

Andrzej jest cholerykiem o żywym usposobieniu. To niezwykle niezależny i pełen ideałów mężczyzna. Niczym dumny awanturnik, posiadający bardzo bogatą osobowość, urodził się, aby zdobywać sławę, majątek i kobiety. Jest mimo to skłonny zarówno do działania, [...] (Znaczenie imienia Andrzej)

Andżelika

Andżelika to kobieta miła i na ogół życzliwa ludziom. Posiada wiele subtelności oraz wdzięku. Do tego jest towarzyska i uśmiechnięta. Niestety ma słaby i zmienny charakter, a swoje wybory opiera zbyt często na emocjach. To [...] (Znaczenie imienia Andżelika)

Aneta

To kobieta niezwykle oddana mężowi, dzieciom i sprawom rodzinnym. W jej domu panują spokój, harmonia i zgoda, chociaż z natury Aneta jest przebojowa i impulsywna, a rutyna ją nuży. Potrzebuje czasu, aby się wyszaleć i [...] (Znaczenie imienia Aneta)

Anita

Anita to kobieta niezwykle bezczelna, nieulegająca wpływom i wierząca tylko w siebie. Często występuje sama przeciw światu. Jest energiczna, aktywna i zachłanna, chce posiadać wszystko i to natychmiast. Jej zbuntowana osobowość i silny temperament wpływają [...] (Znaczenie imienia Anita)

Anna

Anna to kobieta zaangażowana w sprawy rodzinne bardziej niż towarzyskie czy zawodowe. Lubi wygodne i spokojne życie, dlatego na męża poszukuje mężczyzny z zasobnym portfelem lub perspektywami. Oprócz tego musi go cechować stoicka cierpliwość. Anna [...] (Znaczenie imienia Anna)

Arkadiusz

Arkadiusz głównie jest ekstrawertykiem, który chętnie niesie pomoc słabszym. Nie kieruje się przy tym emocjami, ale wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości. Ma duszę rycerza, zawsze gotowego do walki o słuszną sprawę. Żywo sprzeciwia się każdej krzywdzie oraz [...] (Znaczenie imienia Arkadiusz)

Artur

Artur jest introwertykiem, który często zaniedbuje świat zewnętrzny. Lubi chadzać własnymi drogami i niechętnie wyjawia swoje sekrety. Charakteryzuje go bardzo duża indywidualność. Nie jest przy tym zbyt ambitny, ponieważ pragnie ponad wszystko spokojnego i wygodnego [...] (Znaczenie imienia Artur)