Wielka Księga Imion

Znaczenie imion żeńskich

Interesuje Cię pochodzenie i znaczenie imion żeńskich? Dobrze się składa, gdyż imiona żeńskie mogą kryć w sobie wiele ciekawych sekretów. Nasza księga imion żeńskich odkryje przed Tobą tajemnice kobiecych imion. Dowiedz się co oznacza Twoje imię, co kryje się za imieniem bliskiej Ci osoby lub wybierz odpowiednie imię dla córki!

Znalezionych imion: 139

A

Ada

Imię Ada pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: stroić się, upiększać się. Imię to zaczerpnięte zostało z Biblii i weszło do użycia na przełomie XIX i XX wieku. (Znaczenie imienia Ada)

Adela

Adela to imię żeńskie pochodzenia germańskiego, które wywodzi się od słowa adal (szlachetny) i oznacza kobietę o szlachetnym obliczu i usposobieniu. Jest to skrócona forma imienia Adelajda. (Znaczenie imienia Adela)

Adelajda

Adelajda to imię żeńskie pochodzenia starogermańskiego, które powstało od słowa Adal-heit. Oznacza ono kobietę wywodzącą się ze szlachetnego rodu, o szlachetnym obliczu i usposobieniu. (Znaczenie imienia Adelajda)

Adrianna

Adrianna to żeńska forma łacińskiego imienia Adrian. Imię to oznacza mieszkańca Adrii – miasta we Włoszech. (Znaczenie imienia Adrianna)

Agata

Imię Agata pochodzi od greckiego słowa agathe (dobra, szlachetna, wspaniała, ciepła, o wielkim sercu) lub agathos (dobrze urodzony, szlachetny). (Znaczenie imienia Agata)

Agnieszka

Imię Agnieszka pochodzi od greckiego słowa hagneia i oznacza: czystość, bez skazy, świętość. (Znaczenie imienia Agnieszka)

Aldona

Aldona to imię żeńskie pochodzenia litewskiego o nie jasnym znaczeniu. W Polsce stało się popularne dzięki zawieraniu małżeństw z litewskimi księżniczkami. Imię to zostało także spopularyzowane w utworze Konrad Wallenrod Adama Mickiewicza. (Znaczenie imienia Aldona)

Aleksandra

Imię Aleksandra pochodzi od jej męskiego odpowiednika Aleksander. Pochodzi ono od greckiego słowa aleksandros (obrońca ludzi). Imię Aleksandra w Polsce weszło do użycia około XIV wieku. Imię spopularyzował Henryk Sienkiewicz nadając je bohaterce Potopu. (Znaczenie imienia Aleksandra)

Alicja

Imię Alicja pochodzi prawdopodobnie od angielskiego zdrobnienia niemieckiego imienia Adelheid (Adelajda) co oznacza: niewiasta o szlachetnym obliczu i usposobieniu. Możliwe jest również inne pochodzenie od greckiego słowa aletheia (pisanego alitia) – prawda. (Znaczenie imienia Alicja)

Alina

Alina to imię żeńskie pochodzące z języka niemieckiego, powstało jako zdrobnienie imion Adelajda i Adelina. Imię to oznacza osobę, która zachęca do działania. (Znaczenie imienia Alina)

Amanda

Amanda to imię pochodzące od łacińskiego słowa amande oznaczającego niewiastę godną miłości. (Znaczenie imienia Amanda)

Amelia

Imię Amelia pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza pracowitą gospodynię lub dzielną obrończynię ogniska domowego. (Znaczenie imienia Amelia)

Anastazja

Anastazja to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa anastasis (powstanie, zmartwychwstanie). Imię to oznacza kobietę zmartwychwstałą lub wskrzeszoną. (Znaczenie imienia Anastazja)

Andżelika

Imię Andżelika pochodzi od łacińskiego słowa angelicus (anielska) lub greckiego angelikos (anielski). Imię to oznacza: kobieta o anielskim usposobieniu. (Znaczenie imienia Andżelika)

Aneta

Imię Aneta pochodzi od francuskiego zdrobnienia imienia Anna (Annette), które to imię jest pochodzenia hebrajskiego i powstało od słowa channah (wdzięk, łaska). (Znaczenie imienia Aneta)

Anita

Imię Anita pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: ciesząca się łaską bożą. Imię to również funkcjonuje jako hiszpańskie zdrobnienie imion Anna lub Juanita (Joanna). (Znaczenie imienia Anita)

Anna

Anna to imię żeńskie pochodzące z języka hebrajskiego od słowa channah (wdzięk, łaska). Imię Anna oznacza kobietę miłą, łagodną i przyjemną. (Znaczenie imienia Anna)

Antonina

Antonina to żeński odpowiednik imienia Antonin, które pochodzi od nazwy rodu Antoniuszów. Imię to oznacza: wspaniała, doskonała, wybitna. (Znaczenie imienia Antonina)

B

Barbara

Barbara to imię pochodzenia greckiego, od słowa barbaros (barbarzyński, niegrecki, obcy). (Znaczenie imienia Barbara)

Beata

Beata to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa beata (błogosławiona, szczęśliwa). Oznacza osobę, której się szczęści, dobrze wiedzie lub która jest bogata. (Znaczenie imienia Beata)

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.