Znaczenie imienia Hubert

Hubert to uczuciowy flegmatyk. Jest cierpliwy, uparty, czasem działa skrycie, ale w końcu dochodzi do celu, i to się liczy. Nie jest typem lubiącym rywalizację, ale na dłuższą metę góruje nad innymi. Lubi przy tym aktywnie uczestniczyć w życiu świata. To odważny mężczyzna, który nie zraża się szybko i postępuje zgodnie z zasadami etyki oraz logiki. Jest lubiany i szanowany, ale sam nigdy się nie wywyższa i rzadko kiedy błyszczy w towarzystwie. Nie lubi skupiać na sobie uwagi. Zdarza mu się być nawet nieśmiałym. W kontaktach ze znajomymi pozostaje pogodny, przyjacielski i uczciwi. W miłości jest czuły i wyważony. Nie jest wylewny w uczuciach, ani waleczny, rodzina jest dla niego jednak bardzo ważna.

Pochodzenie imienia Hubert

Hubert jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów hugu (duch, dowcip) i beracht (jaśniejący, błyszczący). Oznacza osobę, którą charakteryzuje bystry umysł i poczucie humoru.

Odmiany i zdrobnienia imienia Hubert

Bercik, Bertuś, Hubercik


Warning: implode() [function.implode]: Invalid arguments passed in /wp-content/themes/v1/libs/imieniny.php on line 464

Imieniny Huberta

Hubert imieniny obchodzi 3 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Huberta jest 3 listopada.

Patron

Św. Hubert – biskup Leodium. Wcześniej był rycerzem. Nawrócił się w czasie polowania, gdy spotkał jelenia z krzyżem jaśniejącym między rogami. Patron myśliwych i leśników. Chroni przed epilepsją.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Biały, 2, diament

Formy obcojęzyczne

Hubertus (łac.), Uvertos (gr.), Hubert (ogólnie przyj. forma), Hobart (ang.), Hubertus, Hugbert, Huprecht (niem.), Huberto (hiszp.), Uberto, Oberto (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Hubert

Huber, Huberk, Huberski, Hupert

Znani imiennicy

Hubert Skrzypczak – bokser
Hubert Urbański – aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny
Hubert Wagner – trener siatkówki

Powiedzonka

Kiedy swego czasu goły las nastaje, święty Hubert z lasu cały obiad daje.

Opinie na temat imienia Hubert