Znaczenie imienia Eryk

Eryk posiada krytyczny umysł, jest dociekliwy, pobudliwy i mało odporny na opinie innych. Bywa agresywny i impulsywny, ale nie posiada wystarczająco silnej psychiki i szybko ulega wpływom otoczenia. Cudownie przystosowuje się tym samym do każdej sytuacji i, jak kot, zawsze spada na cztery łapy. Z życia czerpie pełnymi garściami i chętnie rzuca się w wir przygody. W jego towarzystwie nikt się nie nudzi. Eryk nie przechodzi również niezauważony – robi wokół siebie naprawdę wiele szumu. Pragnie, by go kochano, by mu to mówiono, by zasypywano go deklaracjami miłości oraz czułości. Niezbędna jest mu aprobata otoczenia. W sprawach sercowych jest zdobywcą, w pełni wykorzystując swój dar uwodzenia.

Pochodzenie imienia Eryk

Eryk jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów era (cześć, honor) i richi (bogaty). Oznacza: ten, dla którego honor jest rzeczą najważniejszą.

Odmiany i zdrobnienia imienia Eryk

Eryczek

Imieniny Eryka

Eryk imieniny obchodzi 9 lutego, 2 kwietnia, 8, 18 maja, 9 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Eryka jest 18 maja.

Patron

Św. Eryk Jedvardsson – król szwedzki (XII w.). Zamordowany w Upsali. Patron Szwecji.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Purpurowy, 5, aleksandryt

Formy obcojęzyczne

Eric, Erik (ogólnie przyj. forma), Erich (niem.), Erico, Errico (hiszp., wł.), Erikas, Erichas (litew.), Erikos (gr.), Eerik, Eero, Erkki, Eerikki (fiń.)

Nazwiska pochodzące od imienia Eryk

Erykowski

Znani imiennicy

Eryk Lipiński – artysta grafik
Erik Clapton – muzyk i kompozytor amerykański

Powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Eryk