Wielka Księga Imion

Znaczenie imienia Aldona

Aldona to kobieta pełna energii, ale nie działająca pod wpływem impulsu! Chętnie podejmuje wyzwania i angażuje się w nowe zajęcia, gdyż nie znosi marazmu oraz bezczynności. W swych działaniach nie jest jednak lekkomyślna, ale rozważna i odpowiedzialna. To władcza i niezależna kobieta. Pracując, daje wyraz swej przedsiębiorczość i zdolnościom organizatorskim. Aldona ma jasne zasady, których twardo przestrzega. Nie ulega wpływom i rzadko zmienia zdanie. Jest twardym przeciwnikiem w sporze i negocjacjach. W głębi duszy to jednak wrażliwa, delikatna i czuła kobieta, która marzy o rodzinie. Gdy się zakocha – zmienia swoje bojowe nastawienie, odsłaniając pełnię kobiecości. Jest idealną towarzyszką życia i matką.

Pochodzenie imienia Aldona

Aldona to imię żeńskie pochodzenia litewskiego o nie jasnym znaczeniu. W Polsce stało się popularne dzięki zawieraniu małżeństw z litewskimi księżniczkami. Imię to zostało także spopularyzowane w utworze Konrad Wallenrod Adama Mickiewicza.

Rodzina i miłość

Aldona zwykle nie pokazuje emocji, kryje się i sprawia wrażenie twardej. Kto ją zna, ten jednak wie, iż jest to delikatna i bardzo kobieca istota. Umiejętnie radzi sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, ale gdy pokocha, daje wybrankowi szansę bycia prawdziwym rycerzem i mężczyzną. Dlatego jest dobrą towarzyszką życia oraz panią domu. Dba o ciepło rodzinnego gniazdka, ponieważ sama lubi się tam czasem schronić. Oczywiście nadal nie łamie wyznawanych zasad. Wiele kobiet zazdrości jej gospodarności, podejścia do męża oraz do dzieci. Aldona spełnia się w roli matki i wszystkie swoje uczucia przelewa na rodzinę. A uczuć posiada wiele! Ciepło, wrażliwość, czułość – wszystko to czeka na właściwego mężczyznę.

Imieniny Aldony

Aldona imieniny obchodzi 3 czerwca, 30 lipca, 9, 10 września, 10, 11 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Aldony jest 10 września.

Życie towarzyskie

Ma jasne zasady, których twardo przestrzega i z którymi się nie kryje. Nie ulega wpływom, nawet bliskich przyjaciół. To kobieta z klasą! Nikt nie powinien liczyć na to, iż Aldona kiedykolwiek zmieni swoje postępowanie albo odstąpi od swych ideałów. Przez to jest naprawdę twardą przeciwniczką w sporach, lepiej więc nie prowokować z nią konfliktów. Należy za to cieszyć się spokojem i stabilnością, jakie emanują z tej kobiety. Każdy znajdzie u niej wsparcie i przemyślaną poradę. Aldona posiada bowiem godną pozazdroszczenia mądrość życiową. Szczególnie bliskim przyjaciołom może nawet odsłoni kawałek swej tajemniczej duszy?

Praca i kariera zawodowa

Ta władcza i niezależna kobieta zawsze dokładnie analizuje swoje działania i decyzje. Aldona w życiu zawodowym jest odpowiedzialna i radzi sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Chętnie angażuje się w nowe przedsięwzięcia, ponieważ nie znosi marazmu i bezczynności. Przejawia przy tym wielką wolę walki oraz aktywność. Porażki, nawet liczne, nie załamują jej, ale mobilizują do większych czynów. Działa zawsze rozważnie, udowadniając, iż jest nieprzeciętną i przedsiębiorczą organizatorką. Aldona zdaje się być stworzona do większych rzeczy, dlatego chętnie wybiera wolne zawody i sprawdza się jako bizneswoman.

Predyspozycje zawodowe

Aldona bardzo dobrze czuje się w roli handlowca. Oprócz tego będzie cenionym pracownikiem służby zdrowia, świetną przedszkolanką i nauczycielką.

Patroni Aldony

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Aldona

Aldoncia, Aldoncik, Aldoneczka, Aldonia, Aldonka, Aldonusia, Aldońcia, Aldosia, Aldośka

Formy obcojęzyczne

Aldonia (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Aldona

Brak

Znani imiennicy

Królowa Aldona – żona króla Kazimierza Wielkiego
Aldona Dąbrowska – piosenkarka i autorka tekstów
Aldona Orman – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Chłodem wiało od Aldony, więc założył kalesony.
Cnoty swej broni jeszcze Aldona, lecz beznadziejna to jest obrona.

Opinie na temat imienia Aldona

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.